Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 35 MW z Polski

EQS-News: Nordex SE / Słowo kluczowe: Otrzymane zamówienia
Nordex SE: Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 35 MW z Polski
17.11.2022 / 07:30 CET / CEST
Za treść niniejszego ogłoszenia wyłączną odpowiedzialność ponosi emitent.

Hamburg, 17 listopada 2022 r. Grupa Nordex otrzymała z Polski zamówienie na dostawę i montaż dziesięciu turbin. Klientem jest Wind Farm Łada Sp. z oo, spółka zależna od RE Alloys Sp z oo. Zamówienie obejmuje również serwis premium turbiny N131/3600 obejmujący okres 15 lat.

Farma wiatrowa Dzwola o mocy 35 MW powstaje w pobliżu miasta Zamość w powiecie lubelskim w południowo-wschodniej Polsce. Rozpoczęcie prac dostawczych i montażowych planowane jest na jesień 2023 roku, a uruchomienie turbin na początku 2024 roku.

„Dzwola” to pierwsza farma wiatrowa obsługiwana przez RE Alloys Sp z oo, wiodącego producenta żelazostopów i stopów na bazie krzemu.

Ta transakcja jest częścią szerszego programu, który zapewni pełne pokrycie potrzeb energetycznych RE Alloys z odnawialnych źródeł energii firmy. Ten program będzie służył środowisku, ponieważ RE Alloys, będąc trzecim co do wielkości producentem żelazokrzemu w Europie, zużywa więcej energii niż Katowice – mówi Miroslav Wilczyk, prezes RE Alloys. Dodaje: „Ponadto ustabilizuje dobre miejsca pracy w społeczności górniczej, gdzie są one szczególnie potrzebne, oprócz dochodów gminy potrzebnych do świadczenia wysokiej jakości usług publicznych”.

Patxi Landa, CSO Grupy Nordex: „Dla Nordex to zamówienie jest kolejnym potwierdzeniem naszej dobrej technologii, która była wypróbowywana i testowana przez lata. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z RE Alloys przy ich pierwszej farmie wiatrowej”.

Grupa Nordex – Profil
Grupa zainstalowała ponad 41 gigawatów mocy wiatrowej na ponad 40 rynkach, aw 2021 r. wygenerowała przychody w wysokości 5,4 mld euro. Firma zatrudnia obecnie ok. 9 000. Połączone moce produkcyjne obejmują zakłady w Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku. Asortyment produktów koncentruje się na turbinach lądowych klasy od 4 do 6,X MW, które są specjalnie zaprojektowane do wymagań rynku w krajach o ograniczonej przestrzeni i obszarach o ograniczonej przepustowości sieci.

READ  Ko mówi, że światowa lekkoatletyka rozważy „następstwa” sprawy Tsimanoskiej

Kontakt prasowy:
Nordex C
Feliks Losada
Tel: +49 (0)40 30030-1141
[email protected]

Kontakt z inwestorami:
Nordex C
Feliks Zander
Telefon: +49 (0) 40 30030-1116
[email protected]

17.11.2022 CET / CEST Publikacja wiadomości firmowych transmitowanych przez EQS News – serwis EQS Group AG.
Za treść niniejszego ogłoszenia wyłączną odpowiedzialność ponosi emitent.

Usługi dystrybucyjne EQS obejmują ogłoszenia regulacyjne, wiadomości finansowe/korporacyjne oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.eqs-news.com