Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 27 MW z Polski

Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 27 MW z Polski

DGAP-News: Nordex SE / Słowo kluczowe: przychodzące żądania
23.09.2021 / 07:30
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Hamburg, 23 września 2021 r. Grupa Nordex otrzymała kolejne zlecenie z Polski. Dla swoich stałych klientów KGAL Investment Management GmbH & Co. KG („KGAL”), producent dostarcza dziewięć turbin N131/3000 dla farmy wiatrowej „Rywald” o mocy 27 MW. Oprócz instalacji i uruchomienia, zamówienie obejmuje również 15-letnią umowę serwisową premium na konserwację i serwis turbin z opcją podwójnego przedłużenia na kolejne pięć lat.

Farma wiatrowa „Rywałd” powstanie około 200 kilometrów na północny zachód od Warszawy. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na połowę 2022 r. Grupa Nordex dostarcza 3 megawatowe turbiny na 134-metrowych stalowych wieżach rurowych.

„Cieszymy się, że KGAL po raz kolejny wybrał naszą technologię w jednym z projektów, a nasze turbiny po raz kolejny wnoszą dodatkowy wkład w zaspokojenie zapotrzebowania na dodatkowe odnawialne źródła energii w Polsce” – powiedział Bacchi Landa, CSO Grupy Nordex.

„KGAL ma już w swoim portfolio około 60 farm wiatrowych w całej Europie, a ze względu na duży popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych na energię odnawialną, portfolio nadal dynamicznie rośnie. Jakość turbin odgrywa ważną rolę w powodzeniu naszych projektów” – mówi Michael Ebner, Dyrektor Zarządzający KGAL Management Investment i Szef Zrównoważonej Infrastruktury. „Grupa Nordex okazała się bardzo niezawodnym partnerem w zakresie turbin i serwisu”.

Dopiero w czerwcu 2021 roku Grupa Nordex oddała do użytku i dostarczyła KGAL farmę wiatrową Ciekocinko o mocy 11,7 MW, 60 kilometrów na północny zachód od Gdańska, zgodnie z planem.

Grupa Nordex – Profil
Grupa zainstalowała ponad 35 gigawatów mocy wiatrowej na ponad 40 rynkach, a w 2020 r. wygenerowała przychody w wysokości 4,6 mld euro. Firma zatrudnia obecnie ok. 3 tys. 8500. Łączne moce produkcyjne obejmują zakłady w Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku. Asortyment produktów koncentruje się na turbinach lądowych klasy 4 do 5.X MW, które są specjalnie zaprojektowane do wymagań rynkowych w krajach o ograniczonej przestrzeni i obszarach o ograniczonej przepustowości sieci.

READ  Byrd i Pickrick odbierają NORTHEAST-10 CONFERENCE Zwycięzcy Athletics Sports Excellence Awards

KGAL – Profil
KGAL jest wiodącą niezależną firmą inwestycyjną i zarządzającą aktywami, zarządzającą aktywami o wartości około 11,2 miliarda euro i aktywami zarządzanymi o wartości 4,0 miliarda euro. Grupa dostarcza, realizuje i zarządza długoterminowymi inwestycjami w nieruchomości dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych w nieruchomości, zrównoważoną infrastrukturę i lotnictwo. Firma KGAL, działająca w całej Europie, została założona ponad 50 lat temu i ma swoją siedzibę w Grünwald pod Monachium. Naszych 345 pracowników poświęca się osiąganiu trwałych i stabilnych wyników inwestycyjnych, biorąc pod uwagę zarówno kryteria ryzyka, jak i zwrotu. (Stan na 31 grudnia 2020 r.)

Kontakt prasowy:
Nordex C
Feliks Losada
Telefon: +49 (0) 40/300 30-1141
[email protected]

Kontakt dla inwestorów:
Nordex C
Feliks Zander
Telefon: +49 (0) 40/300 30-1116
[email protected]

23.09.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowana przez DGAP – jedną z usług EQS Group AG.
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują komunikaty regulacyjne, wiadomości finansowe/korporacyjne oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de