sport

Grupa Leave No Trace będzie reprezentować Polskę na Międzynarodowych Oskarach

Festiwal Filmowy w Wenecji Zawodnik Leave No Trace będzie reprezentował Polskę w przyszłym roku Oskary.

W oświadczeniu New Europe Film Sales, które dotyczyło sprzedaży filmu, czytamy: „Z przyjemnością informujemy, że spektakl Jana P. Matuszyńskiego Leave No Traces, którego premiera odbyła się w Wenecji w przyszłym tygodniu, został właśnie wybrany do Oscara w Polsce. dla najlepszego filmu międzynarodowego… w 94. kategorii Oscarów”.

Więcej od Variety

Film fabularny w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego jest pierwszym europejskim krajem oferującym stanowisko. Oparta jest na prawdziwej historii, której tematem była książka Cesarego Azaryowicza Nie zostawiaj śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka.

Akcja filmu rozgrywa się w 1983 roku, skupiając się na losie Jurka (w tej roli Tomasz Zeczek), świadka państwowego mordu na uciekającym licealistce, który stał się wrogiem komunistycznego państwa, który wykorzystuje wszelkie środki na swojej drodze. dyspozycji, próbując go wyśledzić.

“Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy podczas czytania tego tekstu, było to, ile rzeczy możesz się dowiedzieć o tym, co się tam wydarzyło? Jak daleko możesz dotrzeć do prawdy?” Matusiński powiedział różnorodny Z książki azarewizc.

„Naprawdę starałem się zagłębić w każdy szczegół tych głównych i drugoplanowych postaci, aby dowiedzieć się, kim naprawdę byli – dlaczego to zrobili, czy myśleli, że to było dobre czy złe” – powiedział. „Nie chcę oceniać moich postaci w filmie. Nie obchodzi mnie, czy są oparte na prawdziwej historii, czy nie. To nie są kina.

Dodał: „Każdy świetny film jest swego rodzaju bodźcem do tematu lub historii, nie mówiąc, co jest nie tak, a co jest dobre, ani kto zrobił co i dlaczego”. „Naprawdę interesuje mnie swoboda podejmowania decyzji przez widza. Muszę dać mu narzędzia do myślenia – żeby nie powiedzieć, że jest dobry czy zły”.

READ  Harmonogram trzeciej szkoły średniej, tablica wyników na 16 września

Sprzedażą filmów zajmuje się New Europe Film Sales. Sprawdź zwiastun poniżej.

Najlepszy asortyment

rekord dla Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Serwis społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment