Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa inwestycyjna z siedzibą na Malcie ogłosiła wzrost EBITDA o 29% w 2020 r. Do 4,3 mln euro.

Grupa inwestycyjna z siedzibą na Malcie ogłosiła wzrost EBITDA o 29% w 2020 r. Do 4,3 mln euro.

Z Grupy Hayden

TIMAN Investments Holdings Limited („Spółka”), spółka holdingowa Von der Heyden Group i gwarant Von der Heyden Group Finance Plc, złożyła skonsolidowane i zbadane roczne sprawozdanie finansowe za rok obrotowy kończący się 31Ulica Grudzień 2020 r., Osiągając dochody w wysokości 23 505 636 euro pomimo globalnej pandemii COVID-19.

W celu wzrostu kapitału i generowania dochodów firma inwestuje w 37 spółek zależnych i stowarzyszonych w całej Europie.

Grupa odnotowała mocną pozycję monetarną w wysokości 27 905 646 € na 31 grudnia 2020 r., Co oznacza wzrost o 21 587 445 € w porównaniu z końcem poprzedniego roku. Biorąc pod uwagę trudne warunki ekonomiczne wywołane przez trwającą globalną pandemię, wynik ten jest bardzo pozytywny, biorąc pod uwagę wpływ i reperkusje COVID-19 na grupę IBB Hotels Group.

Dzięki wyraźnej poprawie wskaźnika zadłużenia grupy, który spadł do 48,95% z 65,78% w 2019 r., A kredyty grupy spadły o 9,7% do 84 493 912 euro, w tym 40231766 euro zobowiązań z tytułu leasingu finansowego, grupa była w stanie przekroczyć 25 euro. Przewidywana pozycja gotówkowa na zamknięcie w podsumowaniu analizy finansowej (FAS) w sierpniu 2020 r. Osiągnięto to dzięki dużym wysiłkom mającym na celu kontrolę kosztów, zwrotów z inwestycji w nieruchomości i zarządzanie środkami pieniężnymi.

Grupa odnotowała również dodatnią pozycję kapitału obrotowego, w tym dostępne środki pieniężne, w wysokości 17 812 553 EUR z ujemnej pozycji w 2019 r. W wysokości 6 170 757 EUR ze względu na dodatnie przepływy pieniężne wygenerowane w ciągu roku.

Z kolei badany rok wykazał wzrost EBITDA o 29% do 4.367.701 € z 3.387.218 € w 2019 r., Co oznacza wzrost o 980483 €. Rok 2020 przyniósł również poprawę rentowności grupy, pomimo straty przed opodatkowaniem w wysokości 483 791 euro, ponieważ udało jej się zmniejszyć o 1 465 678 euro straty z zeszłego roku, a także dzięki znacznym wysiłkom, aby uniknąć przewidywanej straty przed opodatkowaniem, która zwiększa A niewiele około 5 milionów euro, jak podano w FAS. Ponadto Grupa odnotowała bardzo udany rok w sektorze deweloperskim, generując przychody w wysokości 12255267 € (2019: 178090 €), co skutkuje wzrostem wartości godziwej netto w wysokości 3175319 € (2019: 422.557 €) w odniesieniu do Nieruchomości inwestycyjnych.

READ  Polska stała się centrum europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych

W pełni zajęta wieża klasy A w kolorze niebieskim, która stanowi część budynku Bavaria Towers Projekt w Monachium w Niemczech, a także jeden z luksusowych hoteli butikowych grupy Cuju Gran Menorca W Hiszpanii nadwyżka płynności została wygenerowana w roku podatkowym, co ograniczyło i nakazało zawieszenie branży hotelarskiej i turystycznej ogólnie na ponad 12 miesięcy.

Późniejsze zyski, efektywne planowanie sprzedaży nieruchomości oraz dywersyfikacja Grupy Von der Heyden w jej portfelu nieruchomości zapewniły silną i stabilną pozycję jako aktywnej firmy inwestycyjnej na 8 rynkach w Europie. Wyniki grupy wskazują na stabilność i korzystne zwroty, które jej uzupełniające spółki zależne cieszyły się w ciągu roku w eksperymentalnym przemyśle luksusowym i inwestycjach w nieruchomości, aby z powodzeniem przetrwać burzę.

Z Grupy Hayden
Z Grupy Hayden

Butikowa agencja nieruchomości grupy na Sardynii, Z Hayden Real EstateDziałająca od zeszłego lata firma odniosła spory sukces wynajmując luksusowe wille na wybrzeżu Costa Smeralda. Ta ekskluzywna strona, która przyciągała wybitnych i luksusowych wczasowiczów wraz z wiedzą zespołu nieruchomości, była inspiracją dla jego najnowszej branży, Z Hayden YachtingSpecjalizujemy się w wiedzy technicznej i niestandardowych wycieczkach po Morzu Śródziemnym, w szczególności na Balearach, Malcie i Sardynii. Ta luksusowa firma czarterująca jachty, która została uruchomiona w Wielkanoc, gości ekskluzywną flotę luksusowych włoskich jachtów Ferretti.

Z Grupy Hayden
Z Grupy Hayden

W trzecim kwartale 2020 roku firma Von der Heyden Development ogłosiła rozpoczęcie działalności Andcia Silver Nowoczesny, najwyższej klasy budynek biurowy uzupełni realizację Placu Andersa w Poznaniu, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w centrum miasta. Andersia Silver będzie zawierała 40 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do użytku na 25 piętrach. Po ukończeniu w 2023 r. Będzie miał 117,5 m wysokości, co czyni go najwyższym wieżowcem Poznania, jednym z największych miast w Polsce oraz ośrodkiem handlowym, sportowym, edukacyjnym, technicznym i turystycznym. W budynku znajdą się również 244 miejsca parkingowe na 3 kondygnacjach podziemnych oraz otrzyma certyfikat LEED na poziomie złotym, który potwierdzi ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektowania i budowy.

READ  JPB Système wzmacnia swój biznes w Polsce

„Wiele osób odczuwało ciągły wpływ globalnej pandemii na podróże jako globalny sektor gospodarczy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy” – powiedział prezes Von der Heiden Group Sven von der Heiden. korzyści płynące z nieocenionego doświadczenia w poprzednich okresach spowolnienia gospodarczego i witalności w udanych inwestycjach w nieruchomości i rozwoju, aby zabezpieczyć swoją siłę przed tą bezprecedensową falą.

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju pozostaje siłą napędową naszej wizji na kolejną dekadę, ponieważ oczekujemy wysokich zwrotów z projektów deweloperskich Grupy i możliwości inwestycyjnych. Grupa Von der Heyden jest obecna na zachodzie w Portugalii, na południu na Malcie i we Włoszech, na wschodzie w Polsce i na Ukrainie. Naszą misją jest dalsze prosperowanie w gospodarkach, które przywiązują wagę do odbudowy, rehabilitacji lub tworzenia przestrzeni, które dodają wartości tym społeczeństwom ”.

Prezes Grupy Bob Rottinghuis dodał: „Ubiegłoroczne udane licencjonowanie naszej działalności w zakresie zarządzania aktywami i wynikające z tego obecne uruchomienie naszego pierwszego funduszu dedykowanego rynkom nieruchomości komercyjnych na Ukrainie iw Polsce uczyni rok 2021 kolejnym ekscytującym rokiem dla grupy. Pomimo pozostałych spodziewanych przeciwności ekonomicznych dążymy do osiągnięcia zrównoważonego wzrostu dla naszych spółek zależnych i inwestycji w całej Europie. Jednocześnie, dzięki nieustannemu zaangażowaniu naszego imponującego zespołu ludzi we wszystkich naszych firmach i regionach, nadal szukamy możliwości stopniowego zwiększania naszej solidnej bazy kapitałowej.

Nowa kolekcja zostanie uruchomiona stronie internetowej w tym tygodniu.

Ta treść została dostarczona przez Von der Heyden Group