Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa Areva ogłasza sprzedaż spółek duńskich i serbskich

Grupa Areva ogłasza sprzedaż spółek duńskich i serbskich

Grupa Arriva poinformowała, że ​​pomyślnie sfinalizowała sprzedaż swoich biznesów w Danii i Serbii firmie Mutares SE & Co. KGaA. Ta sprzedaż stanowi ważny krok w strategicznym planie Grupy Arriva, polegającym na skupieniu się na głównych rynkach Wielkiej Brytanii i Europy kontynentalnej.

Umowa sprzedaży, która obejmuje również sprzedaż biznesu autobusowego Arriva w Polsce (przy zachowaniu polskiego biznesu kolejowego), została podpisana we wrześniu 2022 r. Transakcje dla Danii i Serbii zostały zakończone, ale oczekuje się sprzedaży polskiego biznesu autobusowego do końca maja 2023 r.

Decyzja o ponownym skupieniu się na portfelu Grupy Areva została podjęta po kompleksowym przeglądzie strategicznym działalności we współpracy z udziałowcem Areva, Deutsche Bahn. To strategiczne posunięcie jest zgodne z przyszłościową strategią firmy, której celem jest zapewnienie silnej i konkurencyjnej działalności w dłuższej perspektywie.

Areva Zero Emissions Institute: Przyspieszenie dekarbonizacji transportu publicznego

Transakcja ta jest następstwem udanej sprzedaży działalności kolejowej i autobusowej Arriva w Szwecji firmie VR Group w lipcu 2022 r. oraz sprzedaży działalności autobusowej firmy w Lizbonie w Portugalii firmie Dan Group w grudniu 2022 r.

arivaZatrudniając 38 000 pracowników, obsługuje około 1,5 miliarda lotów pasażerskich w 10 krajach europejskich. Jako część Deutsche Bahn (DB), Arriva łączy ludzi i społeczności w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony. Firma oferuje kompleksową gamę usług transportowych, w tym autobusy, pociągi, autokary, tramwaje, autobusy wodne, systemy wypożyczania samochodów i rowerów, a także rozwiązania transportowe na żądanie.

Obecnie Arriva działa w Czechach, Chorwacji, na Węgrzech, we Włoszech, Holandii, Polsce, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a jej działalność jest zorganizowana w czterech liniach biznesowych: UK Bus, UK Trains, Holland i Europe. .

READ  Polska będzie promować rozwój morskiej energetyki wiatrowej i lokalne treści dzięki nowej umowie sektorowej