Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grudzień w MoMI: programy wakacyjne i wybór kuratorów rocznych

Grudzień w MoMI: programy wakacyjne i wybór kuratorów rocznych

Muzeum Ruchomego Obrazu ogłasza najważniejsze wystawy i programy w grudniu, w tym wybór filmów wakacyjnych dla wszystkich grup wiekowych. Wakacyjne ulubione to Sklep za rogiem Ernsta Lubitscha (11, 23 i 24 grudnia) oraz rozszerzona wersja Fanny i Alexander Ingmara Bergmana (11, 17 i 26 grudnia); A dla całej rodziny klasyk Jima Hensona Opowieść wigilijna Muppetów (17, 24 grudnia) oraz pokaz z okazji 10. powieści Williama Joyce’a w reżyserii Petera Ramseya. Wielokrotnie nagradzany dramat Yen Tanʼ z 1985 roku, opowiadający o geju, który przyjeżdża do domu na wakacje, miał swoją premierę 10 grudnia.

Muzeum prezentuje również weekendową retrospektywę polskiego dokumentalisty Pawła Zuzińskiego, zaczynając od jego najnowszego filmu The Balcony Movie — z reżyserem obecnym na wszystkich pokazach — i Curators’ Choice 2022, dając nowojorczykom szansę ponownego obejrzenia niektórych z najlepszych filmów zeszłego roku Na dużym ekranie do stycznia. Wreszcie, spójrz na to duże: rozszerzone cięcia! Połącz się z szeroką gamą programów, w tym rozszerzonymi edycjami trylogii Władca Pierścieni między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.

Podczas ferii zimowych w szkołach publicznych w Nowym Jorku muzeum będzie otwarte w dni powszednie, podczas których rodziny będą mogły odwiedzić Jim Henson Gallery, aby zobaczyć swoje ulubione lalki, poznać projektanta lalek, stworzyć własną animację w filmie LAIKA: Life in Stop Motion, jak również a także doświadczyć własnej twórczości.Inni twórcy filmowi biorą udział w przełomowym programie Za ekranem. Ostatnie dodatki do „Za ekranem” obejmują powrót ukochanego Yody, świeżo upieczonej postaci, oraz instalację storyboardową dla Chinonye Chukwu’s Till. Laboratoria mediów i gier, które są otwarte w soboty i niedziele oraz przez cały okres świąteczny, zapraszają wszystkich odwiedzających (7+) do udziału w mediach, w tym w działaniach takich jak zielony ekran, grafika pikselowa, animacja poklatkowa, projektowanie gier i nie tylko. .

READ  Polska czarna komedia „Ślepy zaułek” sezon 1: w serwisie Netflix grudzień 2022 r

Dzięki uprzejmości Janus Films

Fanny i Aleksander (reż. Ingmar Bergman. 1983)