Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Greiner ogłosił inwestycję 10 milionów funtów w Djnannon Packaging Factory

Dungannon Plastics, odpowiedzialny za niedawny fundusz Quality Street, ogłosił program ekspansji o wartości 10 milionów funtów w ramach swojego celu, jakim jest osiągnięcie 100 milionów funtów w ciągu najbliższych trzech lat.

Ogłoszenie Greiner Packaging we wtorek nadeszło, gdy firma, wcześniej znana jako Wilsanco, świętuje 50-lecie działalności w Co Tyrone.

Chociaż w Irlandii Północnej jest on stosunkowo niski, produkty mleczne, spożywcze i cukiernicze Greiner można znaleźć w większości sklepów i domów w całym kraju.

Produkuje około pięciu milionów plastikowych misek dziennie w Dungannon dla głównych producentów mleka, w tym Dale Farm, Yeo Valley, Arla i Irish Yogurts.

Produkuje również garnki zupy, makaronu i owsianki, a każdego roku produkuje dla Nestlé około 18 milionów pudełek Quality Street.

Będąc częścią rodzinnej austriackiej firmy Greiner AG, firma zajmująca się opakowaniami zainwestowała 35 milionów funtów w Dungannon, odkąd w 2006 r. przejęła firmę od rodziny Wilsonów.

Następnie firma Greiner Packaging UK, warta 15 milionów funtów rocznie, obecnie generuje prawie 60 milionów funtów rocznie i zatrudnia 320 osób.

Chociaż Greiner AG jest dużą globalną firmą obejmującą 39 krajów i zatrudniającą 11 000 osób, nadal jest w całości własnością rodziny. Od 2010 roku czteroosobowa rada rodzinna reprezentuje interesy rodziny Greiner.

We wtorek czterej członkowie rady rodziny Greiner odwiedzili jego zakład w Dungannon, aby posadzić pięć drzew z okazji 50. rocznicy jego powstania.

Dział opakowań Greinera pozostaje główną częścią grupy, zatrudniając 4000 osób, z Dungannon jako bazą biznesową opakowań w Wielkiej Brytanii.

Jarek Zasadziński jest COO Greiner Packaging International, ale od 2006 roku jest ściśle związany z zakładem w Dungannon.

Omawiając długoterminowe zaangażowanie grupy w Co Tyrone, powiedział: „W tej chwili, nawet po Brexicie, jest to dla nas najlepsze z obu światów. Irlandia Północna znajduje się teraz w bardzo szczególnej sytuacji politycznej”.

READ  Orlin planuje budowę centrów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji - Pierwsze wiadomości

„W ramach protokołu z Irlandii Północnej mamy jedną nogę w UE, a drugą w Wielkiej Brytanii, co nadal jest dla nas dobre.

„Z punktu widzenia lokalizacji jesteśmy trochę w środku Wielkiej Brytanii, chociaż jesteśmy na uboczu. Ale taniej jest dla nas wysyłkę stąd do Londynu niż z Manchesteru do Londynu. Irlandia jest importerem netto towarów i przeładowujemy wszystko do Wielkiej Brytanii.

Urodzony w Polsce obywatel powiedział, że 50-letnie połączenie z Co Tyrone stworzyło silną lokalną bazę umiejętności, którą firma nadal rozwija poprzez szkolenia zawodowe.

Zasadzinsky powiedział, że inwestycja w wysokości 10 milionów funtów ma rozpocząć się w przyszłym roku w rozbudowę hali produkcyjnej fabryki.

Zwiększy to produktywność, ale firma nadal intensywnie inwestuje w innowacje, zwłaszcza w zakresie ponownego wykorzystania plastiku z recyklingu na swoich liniach produkcyjnych.

W zeszłym roku firma Greiner wpompowała 3,7 miliona funtów do nowego systemu odkażania politereftalanu etylenu (PET) w Dungannon, który umożliwia zwrot przetworzonych tworzyw sztucznych do wykorzystania w materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Popyt na opakowania z tworzyw sztucznych z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu gwałtownie wzrósł od czasu, gdy w kwietniu wszedł w życie w Wielkiej Brytanii podatek od opakowań z tworzyw sztucznych. Podatek jest nakładany na opakowania zawierające mniej niż 30 procent materiałów pochodzących z recyklingu.

Innowacja Greinera w gospodarce o obiegu zamkniętym doprowadziła również do powstania systemu, w którym energia wytworzona w procesie produkcyjnym jest przekazywana do ogrzewania w pobliżu Dungannon Integrated College, co pozwala zaoszczędzić tysiące litrów oleju opałowego każdego roku.