Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Greckie wyspy zostaną całkowicie zaszczepione do końca czerwca, aby znaleźć się na zielonej liście

TNasi operatorzy zabiorą brytyjskich urlopowiczów do krajów Amber List wbrew zaleceniom rządu, Podróże telegraficzne Może ujawnić.

Plik Departament Transportu (DfT) ostrzega podróżnych, aby nie odwiedzali miejsc znajdujących się na liście Amber w celach „rozrywkowych”, kiedy w przyszłym tygodniu wprowadzi swój system sygnalizacji świetlnej.

Ale firmy turystyczne, w tym TuiI Wakacje EasyJet I Święta British Airways, Planują wyjazdy do krajów bursztynowych, w tym na Maltę, Antigua i Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, korzystając z dyrektyw FCDO, odrębnych od Departamentu Stanu, jako zezwolenie na to. Podróżni powracający do Wielkiej Brytanii z krajów Amber muszą poddać kwarantannie do 10 dni w domu.

Przyprawy GadocSzef działu handlowego Aito, Association of Independent Tour Operators, powiedział, że rząd nie zapewnił jasności w święta. „AITO zastanawia się, jaka jest sensowność posiadania bursztynowych świateł drogowych. To nie jest jedna rzecz. Zasadniczo wszystkie główne kraje wakacyjne są obecnie bursztynowe.

Rzecznik wakacji EasyJet powiedział, że uznał rozbieżność, ale postąpi zgodnie z radą FCDO. Rzecznik Tui powiedział: „Chcemy tego lata zaoferować naszym klientom elastyczność i wybór, więc gdy granice są otwarte, a porady FCDO zezwalają na podróżowanie, będziemy pracować w tych miejscach”.

British Airways Holidays powiedział: „Klienci, którzy nie mogą podróżować lub nie chcą podróżować, mogą nadal zmieniać swoje wakacje bez opłaty za zmianę lub poprosić o kupon do wykorzystania w przyszłości”.

READ  Wiadomości Covid: Więcej przypadków Omicron w Wielkiej Brytanii wśród 53 945 nowych infekcji; Niemieckie „ubezpieczenie” dla nieszczepionych - tak się stało | wiadomości ze świata