Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grażyna Auguścik & Paul Bedal – Przesmyk

Komunikat prasowy: Mad-PolKA prezentuje wydarzenie w Coda Café 11 listopada 2021 r. o godz. 19.00 z okazji Święta Niepodległości Polski. Cafe Coda znajduje się pod adresem 1224 Williamson St, Madison, WI 53703 (608) 298-7831 lub cafecoda.club

Wydarzenie poświęcone będzie odkrywaniu mniej znanych sposobów, w jakie muzyka Fryderyka Chopina (najsłynniejszego i najważniejszego polskiego kompozytora klasycznego) wywarła wpływ na inne kultury i ekspresje muzyczne na przestrzeni lat.

Część pierwsza to jednogodzinny film dokumentalny z 2020 roku o obecności i wpływie muzyki Chopina na życie kulturalne i dziedzictwo muzyczne karaibskiej wyspy Curacao w szerokim kontekście historii kompleksu wyspiarskiego skutkującego ciekawą fuzją Karaibów, Afrykańska i Europejska. tradycje. film pod tytułem „Chopina. Klucz karaibskiZaprezentują go reżyserka Agnieszka Lipiec-Wróblewska oraz jedna z bohaterek, z którymi przeprowadzono wywiad i wystąpiła w filmie – polska wokalistka jazzowa Grażyna Augustcik z Chicago. Wystąpi także w drugiej części imprezy – imprezie „Chopin in Jazz”, podczas której reinterpretujesz jazz Chopina razem z Paulem Bidalem na fortepianie (również z Chicago).

Wydarzenie to jest sponsorowane i wspierane przez Cafe Coda, Zrzeszenie Studentów Polskich na UW-Madison oraz Fundację Grażyny Auguscik „Dźwięki i Nuty”, która organizuje coroczny Festiwal Chopinowski w The City w Chicago.

READ  Pięć nowych talentów do obejrzenia w Cannes