Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gracz Baldur's Gate 3 był zszokowany odkryciem w grze subtelnej zdolności D&D

Gracz Baldur's Gate 3 był zszokowany odkryciem w grze subtelnej zdolności D&D

Scotta Bairda

Baldur's Gate 3 zawiera wybitną umiejętność Dungeons & Dragons, ale jest ona tak subtelnie wykonana, że ​​większość graczy nawet nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia.

Baldur's Gate 3 dostosowuje zasady D&D 5E do formatu gry wideo. W większości przypadków jest to dokładna konwersja. Obejmuje to pewne subtelności wynikające z zasad D&D, w tym znienawidzony system Burden, w którym postacie są spowalniane przez swój sprzęt.

Jednym z aspektów D&D w Baldur's Gate 3 są efekty świetlne, w przypadku których zaklęcia takie jak Ciemność i Światło mogą wpływać na zdolność widzenia postaci. Można to połączyć z efektem statusu Oślepienie, który poważnie osłabia możliwości bojowe wroga.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Każda postać w Baldur's Gate 3 ma inny stosunek do światła i ciemności, dzięki zdolnościom rasowym, które określają, jak dobrze radzi sobie w nocy lub pod ziemią, ale nowym graczom łatwo jest przegapić te moce.

Studio Larian

Baldur's Gate 3 posiada funkcję Darkvision, pozwalającą postaciom widzieć w ciemności

Użytkownik włączony Baldur's Gate 3 na Reddicie Odkryj, że różne osobowości inaczej postrzegają ciemność. Wynika to z uważnej interpretacji zasad Darkvision z D&D w Baldur's Gate 3. OP nie był jedynym zaskoczonym użyciem Darkvision w grze.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Nie, cóż… Gram w tę grę od chwili jej wydania na Xbox i pomyślałem: «Co za dziwna decyzja projektowa, aby umieścić tę wiązkę światła przed postacią»” – napisał jeden z użytkowników, a inny powiedział , „Co oznacza ten blask?!”

W D&D Darkvision pozwala postaciom widzieć w ciemności, chociaż nie wszystkie rasy to mają, a niektóre są w tym lepsze niż inne. Drow Elfy mają doskonałe widzenie w ciemności, ponieważ spędziły tysiące lat w Podmroku, więc mogą łatwo widzieć w ciemności.

Gracz posiadający Drow Tav może łatwo przeoczyć zasady Mrocznej Wizji, ponieważ są one zawsze aktywne, ale każdemu grającemu jako Smocze Dziecię lub Niziołek może nie być łatwo zorientować się, że te moce istnieją, nawet jeśli posiadają je członkowie drużyny.

Zamiar uszczegółowienia Baldur's Gate 3 poprzez wykorzystanie zasad D&D jest zdumiewający, a fakt, że stworzył to system oświetlenia, jest niesamowity. Widzenie w ciemności jest również dobrze wykorzystywane, nawet jeśli gracze prawdopodobnie go przegapią, jeśli nie będą zwracać na to uwagi.

Artykuł kontynuowany po reklamie