Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Govt uruchamia polską pomoc psychologiczną dla ocalałych

Poposi powiedział, że program z 50 miejscami jest w pełni zarejestrowany w geocenie od sierpnia 2022 r., Ale pozostałych 10 klinik jest zainteresowanych jego wprowadzeniem.
Tomas Kessel / BAP

Zastępca MSW ogłosił w sobotę, że szpital MSW w Joshinik w północno-zachodniej Polsce jako pierwszy udzieli pomocy psychologicznej ocalałym z Kovit-19.

Błażej Poboży powiedział na konferencji prasowej, że Program Pomocy Psychologicznej będzie częścią praktyki rehabilitacyjnej opracowanej przez Polskę dla pacjentów z powikłaniami pozakonitalnymi.

Uruchomiona po raz pierwszy w Europie w innym szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, została przyjęta do ogólnopolskiego użytku w ramach Narodowej Służby Zdrowia i zapewniła rozsądną pomoc ponad 700 pacjentom.

Poposi powiedział, że program z 50 miejscami jest w pełni zarejestrowany w geocenie od sierpnia 2022 r., Ale pozostałych 10 klinik jest zainteresowanych jego wprowadzeniem. 6 z nich wystąpiło już o pozwolenie na używanie programu.

Program skupi się na chorobach psychicznych, psychiatrycznych i neurologicznych wywołanych lub nasilonych przez chorobę Govita-19 i będzie oferował różnorodne zabiegi, od poradnictwa psychologicznego po terapię rehabilitacyjną i fizjoterapię.

READ  Wygładzanie kół handlu: handel Polska-Chiny na rekordowych poziomach