Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google Tensor G2 to chip 5 nm, wbrew temu, co mówi internet

Google Tensor G2 to chip 5 nm, wbrew temu, co mówi internet

Robert Treggs / Android Authority

TL; DR

  • Architektura Google Tensor G2 obejmuje „5 nm”.
  • Przed premierą serii Pixel 7 widzieliśmy plotki, że G2 będzie miał konstrukcję 4 nm, ale tak nie jest.
  • Powszechne twierdzenia, że ​​Tensor G2 ma strukturę 4 nm, są błędne.

niektóre Sałatka z Androidem Czytelnicy o orlim wzroku słusznie zauważyli w naszym reportażu, że procesor Tensor G2 jest najnowszy Seria pikseli 7 Oparty na procesie produkcyjnym 5 nm firmy Samsung Foundry. Być może nie było to tym, czego wielu się spodziewało, biorąc pod uwagę, że najlepsze w branży procesory są obecnie budowane na węzłach 4 nm od Samsunga i TSMC i oczekuje się, że osiągną 3 nm w nadchodzącej następnej generacji.

W związku z tym niektóre publikacje nie odrabiały pracy domowej, opierały swoje artykuły na przeszłych plotkach, ślepych oczekiwaniach lub po prostu kopiowały czyjąś nieprawidłową odpowiedź. Niektórzy komentatorzy opierali się nawet na zrzutach ekranu z aplikacji na urządzenia z Androidem, aby potwierdzić swoje przypuszczenia, mimo że informacje produkcyjne tego typu nie są zawarte w plikach systemu Android. Jeden Szczególnie zabawny zrzut ekranu Widzieliśmy nawet, że ma złe rdzenie procesora. Ale hej, każdy popełnia błędy od czasu do czasu.

Jak zwykle tutaj, specjalnie poprosiliśmy Google o nasz oryginalny artykuł. Od tego czasu wróciliśmy do dewelopera Tensor G2, aby sprawdzić i wyjaśnić kontrowersje. Wyznaczono rzecznika Google Sałatka z Androidem Z następującą odpowiedzią:

Zaprojektowaliśmy Google Tensor G2 specjalnie do rzeczywistych przypadków użycia. Ostateczna architektura, która obejmuje 5 nanometrów, pomogła nam osiągnąć ten cel, jednocześnie zwiększając wydajność i energooszczędność. To podejście pozwoliło nam również dodać nowe możliwości, robiąc krok naprzód w uczeniu maszynowym dzięki nowej generacji TPU z G2.

Masz to, prosto ze źródła – Tensor G2 to układ 5 nm. Nie jest to do końca wyczerpująca odpowiedź, nawet za drugim razem w pytaniu. Google nie mówi nam, który węzeł mikroprodukcyjny był używany ani kto go zbudował (ale wiemy, że Samsung jest głównym partnerem Google). Samsung ma w swojej mapie drogowej dwa węzły 5 nm – ten sam proces 5LPE, który zastosowano w oryginalnym Tensorze i nowszym 5LPP. Niestety nie wiemy, którego Tensora G2 użyć.

READ  No Man's Sky otrzymało misję, statek i wirtualną rzeczywistość w dzisiejszej aktualizacji Fractal

Nawet bez potwierdzenia ze strony Google pojawiły się pewne wskazówki, że może być zastosowana technologia 5 nm. Na przykład brak znacznego wzrostu częstotliwości zegara. The Kora ramienia x1 Rdzenie w Tensor G2 działają z częstotliwością 2,85 GHz, co oznacza wzrost o 50 Hz w stosunku do oryginalnego Tensora 2,80 GHz. Można by się spodziewać jeszcze większego skoku po przejściu do nowego głównego węzła lub zauważalnej wzmianki o poprawie efektywności energetycznej. Chociaż Google twierdzi, że zmodernizował wszystkie podsystemy Tensor G2, aby zmniejszyć zużycie energii podczas codziennych obciążeń, różni się to od sugerowania, że ​​procesor jest zbudowany na bardziej wydajnym procesie. Google nie wspomina również o procesie produkcyjnym nigdzie w literaturze Pixel 7 lub Tensor, wskazując, że nie ma się czym chwalić.

Koniecznie sprawdź Sałatka z Androidem głębokie nurkowanie Wewnętrzne działanie Tensora G2 Aby dowiedzieć się, co to wszystko oznacza dla wielkiego schematu serii Pixel 7 i jej konkurencji.