Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google Stadia zostanie zamknięte 18 stycznia 2023 r.

Google Stadia zostanie zamknięte 18 stycznia 2023 r.

Google ogłosił, że kończy swoją usługę strumieniowania gier Stadia. Usługa zostanie zamknięta na stałe 18 stycznia 2023 roku.

Google zwróci użytkownikom cały zakupiony sprzęt i oprogramowanie. Każdy, kto kupił konsolę Stadia, otrzyma zwrot pieniędzy, a także dowolną grę i dodatkową zawartość kupioną w sklepie Stadia. Oczekuje się, że zwroty zostaną zakończone do połowy stycznia 2023 r.

Google powiedział, że będzie korzystać z technologii, która napędza Stadia w innych częściach firmy, takich jak YouTube, Google Play i działania w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Aktywni członkowie Stadia będą kontynuować swoją pracę w innych miejscach firmy.

Usługa Google Stadia została uruchomiona w marcu 2019 r. i spotkała się z natychmiastowym sceptycyzmem ze strony branży ze względu na tendencję Google do zamykania firm, które nie startują od razu. Wielu krytykowało również wysokie koszty gier, biorąc pod uwagę, że użytkownik nie jest ich bezpośrednio właścicielem i niską biblioteką.

Usługa na chwilę załamała się, mimo że Google ogłosił dwa lata później, że zamyka własne studio gier, a szef produktu opuszcza firmę.

Google Stadia zostanie zamknięte 18 stycznia 2023 r.

Od tego czasu pismo było na ścianie dla Stadia, chociaż firma Udawać Wszystko było w porządku i nie było zamknięte dopiero w lipcu. Jak teraz wiemy, wcale nie było to prawdą.

Jednak upadek Stadii niekoniecznie oznacza upadek gier w chmurze jako całości, ponieważ Microsoft, Nvidia i Amazon pozostają zaangażowane w swoje usługi. Dla tych firm zawsze była to długoterminowa inwestycja, ale nie z tego słynie Google.

źródło

READ  Gracze Gran Turismo 7 otrzymują 1 milion darmowych kredytów po ciężkiej aktualizacji