Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google przyznaje, że Spotify nie pobiera żadnych opłat w Sklepie Play ze względu na tajną umowę

Google przyznaje, że Spotify nie pobiera żadnych opłat w Sklepie Play ze względu na tajną umowę

Kredyty obrazkowe: Aleksander Szatow /Odsplash

Jak poinformowało Google, dyrektor Google powiedział podczas zeznań w procesie Epic przeciwko Google, że umowa ze Spotify pozwala firmie audio ominąć opłaty w Sklepie Play. krawędź.

Don Harrison, szef ds. partnerstwa w Google, powiedział, że Spotify nie płaci żadnych opłat za przetwarzanie własnych płatności i płaci skromną 4% opłatę za przetwarzanie ich przez Google, jak zauważono w poście. Powiedział także, że obie firmy zobowiązały się do przekazania po 50 milionów dolarów każda na „Fundusz Sukcesu”.

Szczegóły pojawiły się dzisiaj po Google Prosiła sąd o zachowanie szczegółów umowy Po wyłączeniu Spotify na początku miesiąca.

Google zazwyczaj udziela 15% zniżki na aplikacje subskrypcyjne. Opłatę tę można obniżyć do 11% dzięki programom takim jak User Choice Billing, które umożliwiają programistom korzystanie z własnych lub zewnętrznych rozwiązań płatniczych.

„Niewielka liczba programistów inwestujących bezpośrednio w Androida i Play może mieć różne opłaty za usługi w ramach szerszego partnerstwa, które obejmuje znaczne inwestycje finansowe i integrację produktów w różnych formach. Te partnerstwa inwestycyjne pozwalają nam: „Naszym celem jest dostarczanie większej liczby użytkowników do Androida i Play, stale poprawiając wygodę wszystkich użytkowników i tworząc nowe możliwości dla wszystkich programistów”.

Google próbował zawrzeć podobne umowy w Sklepie Play również z dużymi firmami. Wcześniej w tym miesiącu, krawędź Doniesiono, że gigant wyszukiwania zaoferował Netfliksowi w 2017 roku umowę polegającą na uiszczaniu jedynie 10% opłaty w Sklepie Play za subskrypcje. Netflix nie umożliwia obecnie kupowania subskrypcji za pośrednictwem aplikacji na Androida.

W zeszłym miesiącu firma z Mountain View osiągnęła ugodę z Match Group, aby umożliwić gigantowi aplikacji randkowych korzystanie z rozwiązań rozliczeniowych innych firm w Sklepie Play. Bumble, konkurent Match Group, brał udział w pilotażowym programie rozliczeń z wyborem użytkownika, który rozpoczął się w listopadzie 2022 r.

READ  Wipeout Fan Ports Classic na PC, mówiąc PlayStation, aby go wyłączył i zrobił prawdziwy remaster

Jednak firma Epic odrzuciła oferty Google dotyczące przyjęcia rozliczeń według wyboru użytkownika i na początku tego miesiąca rozpoczęła proces próbny. Eksperyment ujawnił wiele szczegółów na temat wewnętrznego działania Sklepu Google Play. Na przykład w 2021 roku firma oferowała 197 milionów dolarów dla Epic Aby wprowadzić Fortnite do Sklepu Play, ale firma zajmująca się grami odrzuciła umowę. Poza tym Google próbował zawrzeć wielomilionowe umowy z innymi twórcami gier, takimi jak Activision Blizzard i Riot Games należący do Tencent.