Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google kończy rok dużą aktualizacją dla swoich urządzeń Pixel

Google kończy rok dużą aktualizacją dla swoich urządzeń Pixel

Google wprowadza dziś do Pixela 8 Pro najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji, ale na tym się nie kończy. Firma wprowadza także grudniową aktualizację funkcji dla urządzeń Pixel, która obejmuje dwie duże funkcje oprogramowania dla modelu 8 Pro – ale jest też wiele nowych sztuczek dla innych urządzeń.

Funkcja Video Boost, dostępna wyłącznie w większej wersji Google, będzie dostępna od dziś. „Przesyła Twoje filmy do chmury, gdzie nasze komputerowe modele fotografii dostosowują kolor, oświetlenie, bezruch i ziarnistość” – twierdzi. Wpis na blogu Google. Następnie otrzymasz ulepszony film, który „wygląda jak prawdziwy”. Jest to coś, czego nikt jeszcze za bardzo nie testował, więc wspólnie ustalimy, gdzie funkcja Video Boost działa dobrze, a gdzie nie.

Video Boost zawiera także inną dodatkową funkcję: Night Sight dla wideo. Wykorzystuje to „sztuczną inteligencję do stosowania redukcji szumów w filmach nagranych w nocy lub przy słabym oświetleniu, dzięki czemu widzisz bogate szczegóły i kolory”. Tryb nocny jest od dawna dostępny w telefonach Pixel, ale do tej pory ograniczał się do zdjęć. Google twierdzi, że Night Sight do filmów może generować świetne zdjęcia poklatkowe, jeśli to lubisz.

Aplikacja Google Video Boost ulepsza Twoje filmy, przetwarzając je w chmurze.
Obraz: Google

Ale grudniowe minimum wynosi duży Jeden i zawiera wiele innych funkcji. W Zdjęciach Google dostępny jest nowy tryb oświetlenia portretowego, który usuwa ostre cienie (w tym zdjęcia, które już masz w bibliotece), a funkcja Photo Unblur lepiej radzi sobie teraz z wyostrzaniem pysków psów i kotów – nie tylko innych ludzi. Specyficzna dla Pixel Fold nowa funkcja „Podgląd na dwóch ekranach” pokaże podgląd tego, co aparat widzi na wyświetlaczu zewnętrznym podczas kadrowania zdjęcia na wyświetlaczu wewnętrznym; Dzięki temu Twoi znajomi będą mogli sprawdzić swój wygląd i przyjąć najlepsze pozy, zanim otworzysz migawkę.

READ  3DS eShop Spotlight — uszkodzony

Czy utknąłeś w przeciętnym wbudowanym aparacie w swoim laptopie? Google twierdzi, że najnowsze telefony Pixel (Pixel 6 i nowsze) można teraz używać jako kamer internetowych USB na komputerach obsługujących UVC (USB Video Class). A jeśli próbujesz uporządkować swoje rachunki, prawdopodobnie docenisz nową opcję „czyszczenia”, która może pozbyć się smug, plam i zmarszczek przed dołączeniem ich do raportów z wydatków.

Tak, jest więcej. Urządzenia Pixel mają teraz tryb naprawy, który chroni Twoje prywatne dane, gdy telefon jest w użyciu. Dzięki temu Twoje zdjęcia, wiadomości i inne poufne treści będą niedostępne dla osób przeprowadzających naprawy. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, menedżer haseł Google może „określić, które z Twoich kont obsługują klucze i pomóc Ci je dodać za pomocą kilku kliknięć”.

Jeśli zarejestrowałeś się w ekosystemie Pixel i nosisz zegarek Pixel Watch lub Pixel Watch 2 na nadgarstku, urządzenia do noszenia Google mogą teraz automatycznie odblokować Twój telefon. Jest to trochę szybsze i wygodniejsze niż poleganie na odblokowywaniu twarzy lub czasami niespójnych czytnikach linii papilarnych Google w celu ominięcia ekranu blokady.

Na Twoim zegarku Pixel Watch pojawi się także ekran Zadzwoń teraz, dzięki czemu możesz odrzucić lub odebrać połączenie z nadgarstka, oglądając transkrypcję poczty głosowej na żywo. Właścicielom tabletów Pixel firma Google dodaje w grudniowej aktualizacji dźwięk przestrzenny – za pośrednictwem wbudowanych głośników lub słuchawek Pixel Buds Pro – oraz funkcję Clear Calling.

Aby przeczytać pełne streszczenie, w tym nowy wbudowany widget zegara/pogody, nowe tarcze oryginalnego zegarka Pixel Watch i nie tylko, przeczytaj post na blogu Google. Aktualizacja grudniowa Zawiera także wiele poprawek błędów. To zachęcające, że Google podsumowuje rok 2023, osiągając większą synergię i spójność w swoim portfolio produktów. Nie zapominaj, że w chwili pisania tego tekstu Pixel 8 i Pixel 8 Pro są nadal w sprzedaży po cenach zgodnych z rabatami z okazji Czarnego Piątku.

READ  Ubisoft XDefiant nie uzyskuje certyfikatów PlayStation i Xbox