Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google I/O 2022: Google musi więcej inwestować we wsparcie niż niespodzianki

Google I/O 2022: Google musi więcej inwestować we wsparcie niż niespodzianki

Na Google jest większa niż zwykle presja, by dostarczać niespodzianek na I/O 2022. Oczekuje się, że firma ujawni zegar pikselowyPoza tym bardziej przyjazny dla budżetu? Telefon Pixel 6Aplus najnowsza nowa kolekcja Androida 13 Nowe oprogramowanie i funkcje. Kogo znasz? Może zobaczymy coś zupełnie innego.

Stawka jest wysoka, jak zawsze, aby nowe rzeczy były dobre, i naprawdę nie wątpię, że Google potrafi zaimponować tym nowym produktom. Rzadko zdarza się, że Google nie ma co najmniej kilku reklam (w tym kilku na niebie), które sprawdzają się tak dobrze. W końcu to, co sprawia, że ​​I/O jest zabawne do oglądania, to połączenie dostępnej technologii z niektórymi bardziej odległymi.

Ale co niektórzy z nas są w? krawędź Są bardziej podekscytowani, ponieważ w porównaniu nie może to wyglądać blado. Zamiast być zaskoczonym, chcemy po prostu sprawdzić, czy rok 2022 będzie rokiem, w którym Google dowie się, jak sprawić, by jego produkty były odpowiednie dla prawdziwych ludzi w dłuższej perspektywie. Uruchomienie ich to pierwszy krok, ale zapewnienie długoterminowego, znaczącego wsparcia dla tych nowych produktów i platform, nad którymi pracują, jest czymś, czego Google nie udowodnił, że może to zrobić nawet po tylu latach. Nie mówię tu tylko o zapewnieniu bezpieczeństwa i aktualizacji systemu operacyjnego – o nudnych rzeczach. Chcę, aby Google podążał w kierunku tych narzędzi i pomysłów, ponieważ ma więcej pieniędzy na poduszki na kanapę do stracenia.

Ściganie nigdy nie było mocną stroną Google. Osłabł wiele swoich produktów w sposób, który uwiarygodnia niesławną reputację firmy Google, która porzuca nawet najlepsze pomysły. Było wiele głośnych reklam I/O, które brzmiały świetnie, ale nie spełniały swojego potencjału, na przykład usługa Google Duplex, która może odbierać lub wykonywać połączenia w Twoim imieniu, która działała wolno na zyskać przyczepność Nawet wśród osób, które mogą z niego bardzo dużo korzystać. Są też rzeczy, które nigdy się nie spełniają, jak ambicja Projekt Starline Które zdaniem Google może zapewnić bardziej realistyczne wrażenia z czatu wideo, z czujnikami głębokości, które sprawiają, że wygląda na to, że druga osoba siedzi po drugiej stronie stołu.

Pixel 6 miał być fajnym powrotem Google do sprzętu, ale błędna premiera go odstraszyła.
Zdjęcie: Becca Versace/The Verge

Patrząc wstecz na 2021 r., nie udało się wykorzystać szumu, jaki wywołał w swoich głośnych produktach. Była to platforma do strumieniowego przesyłania gier w chmurze Stadia znacznie obniżone W skali niecałe dwa lata po tym, jak Google stał się pierwszym gigantem technologicznym, który rozwinął strumieniowanie gier. Android 12 Wprowadził rozczarowujące zmiany, a jego wdrożenie było w najlepszym razie średnie (powinno się nazywać Meh-terial you). ten Pixel 6 uruchomiony buggy, który nie został jeszcze rozwiązany przez godne uwagi aktualizacje. To były telefony, które miały wysyłać ludziom sygnały”.Dobra, teraz Jesteśmy poważni„I udowodnij wartość niestandardowych procesorów Tensor Google. Pixel 6 nie jest przyjemniejszy w użyciu niż stary Pixel 3.

Brak sponsorowania po uruchomieniu przez Google przybierał wiele różnych form. Moja koleżanka Alison Johnson pomyślała, że Pixel 5A był bezpiecznym, ale świetnym telefonem klasy średniej Więcej osób powinno to wiedzieć. Ale zamiast działać globalnie z szeroką obsługą operatorów, jak większość producentów robi obecnie z telefonami, którymi są podekscytowani, Google wypuścił telefon wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Japonii i nie współpracował z operatorami w celu zwiększenia dostępności. Jeśli nie jesteś wielkim fanem telefonu Pixel, posiadanie tego telefonu jest prawdopodobnie tuż pod twoim radarem.

Biorąc pod uwagę takie podejście, wydaje się, że Google chce odnieść sukces ze sprzętem na własnych warunkach – i ponieść również porażkę na własnych warunkach. Ta strategia prawdopodobnie wynika z uświadomienia sobie przez Google, że prawdopodobnie nigdy nie będzie na pierwszym planie w wielu kategoriach urządzeń technicznych, w które jest zaangażowana. Jednak dziwna jest ta pozornie bezkierunkowa strategia, biorąc pod uwagę, że istnieją dowody w branży Google (Google Images, Search, Chrome, Android i Workspace, żeby wymienić tylko kilka), że inwestycja jest ogromnym sukcesem.

Redditor twierdzi, że wyświetla zegarek Pixel.
Zdjęcie: u/tagtech414

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na jeden reprezentatywny przykład, to są to smartwatche. Jeśli największe plotki sprzed wejścia/wyjścia są prawdziwe, Google ujawni swój pierwszy w historii flagowy smartwatch, Zegarek pikselowy. To fajny czas na rozpoczęcie korzystania z urządzenia, ponieważ poprzeczka nie może być niższa, aby Google ponownie wszedł na rynek smartwatchów po latach wyparowywania. I nic na to nie poradzę, ale zastanawiam się, co by się stało, gdybyś nie opuścił Google. Kolejną kategorią, którą początkowo wprowadził Google, była jakaś siła – nawet tego nie zrobiła.

Google uruchomił platformę dedykowaną smartwatchom, Android Wear, w 2014 roku, aby konkurować z Apple Watch. Firma ma na pokładzie takie firmy jak Samsung, LG, Asus, Motorola i wiele innych, aby tworzyć urządzenia, z których każdy ma ciekawy design, ale każdy jest posiniaczony tym samym brzęczącym oprogramowaniem, powolną wydajnością i słabą żywotnością baterii. Android Wear oferował więcej opcji niż Apple, ale wszystkie te opcje były, no cóż, nie tak dobre.

Google nadal inwestował w oprogramowanie w przestrzeni kosmicznej, uruchamiając swój przemianowany Wear OS z większą liczbą funkcji, aby zmienić nową stronę. Ale najlepsze zegarki z nowym oprogramowaniem Google nie potrafiły pozbyć się problemów pierwszej generacji – nawet tych Jak LG Watch Style i Sportktóre były flagowcami zaprojektowanymi, aby wznieść Wear OS na nowe wyżyny.

Obsługa Google uległa spowolnieniu, z mniejszą liczbą głównych aktualizacji i mniejszą liczbą niezbędnych aplikacji. Choć lubił kilku producentów skamieniałość I Mobvoi trzymali przysłowiową pochodnię zapaloną (a ostatnio Samsunga z Noś Galaxy Watch 4 z systemem OS 3), platforma nie jest w dobrym miejscu. Tak więc jest dużo jazdy na Google, aby móc go uruchomić – ponownie. Ale nawet jeśli firma zaprezentuje obiecujący nowy produkt, prawdopodobnie Google ma za sobą największą szansę na sukces ze smartwatchami, ponieważ prawie wszyscy jej partnerzy OEM (z wyjątkiem Samsunga) zrezygnowali. Mam jednak nadzieję, że Google oferuje podobne wsparcie dla Pixel Watch, jak w przypadku telefonów Pixel, cokolwiek to może być.

Niezależnie od produktu, czy to sprzętu, czy oprogramowania, tegoroczne ogłoszenia na I/O są dla Google okazją do rozpoczęcia od nowa. To jest najlepszy I Najgorsza rzecz w strategii Google: nie można przestać zaczynać od nowa. Pomimo pewnych stałych elementów w swojej strategii, takich jak Android, Praca badawczai Asystenta Google, niewiele jest logicznej linii z jego sprzętem i oprogramowaniem. Często ekscytujące jest obserwowanie, co firma zrobi dalej, ale nauczyłem się wątpić w zdolność Google do dbania o swoje najnowsze produkty przez sześć miesięcy (a nawet sześć tygodni) po uruchomieniu. Chcę się mylić.

Na I/O zobaczymy, jak na podium staną nowe produkty. Ale jestem bardziej niż kiedykolwiek chętny, aby sprawdzić, czy Google zdaje sobie sprawę, że początkowy wpływ tych narzędzi ma mniejsze znaczenie niż długoterminowe wsparcie.

READ  Powody, dla których warto uaktualnić Galaxy S21 Ultra do Galaxy S23 Ultra