Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

GoldenPeaks Capital i Eiffel Investment Group ogłosiły budowę obiektu mostowego o wartości 35 milionów euro

GoldenPeaks Capital i Eiffel Investment Group ogłosiły budowę obiektu mostowego o wartości 35 milionów euro

EQS Group-News: GoldenPeaks Captial Holding Ltd. / Słowo (-a) kluczowe: Umowa
28.04.2021 / 08:30

1

2

Informacje medialne

Golden Peaks Capital i Eiffel Investment Group
Ogłasza budowę mostu o wartości 35 mln euro

Zug, 28 kwietnia 2021 r. – GoldenPeaks Capital nabył obiekt pomostowy o wartości 35 milionów euro od Eiffel Investments Group, aby wesprzeć dalszą rozbudowę swojego polskiego portfolio fotowoltaicznych. Eiffel Energy Transition Fund i Eiffel Energy Transition Fund II subskrybowały obligacje w ramach oferty specjalnej.

Rentowności obligacji pozwalają GoldenPeaks Capital na przyspieszenie wczesnych prac budowlanych dla swoich projektów fotowoltaicznych zlokalizowanych w Polsce. Obiekt zostanie po raz pierwszy wykorzystany w projektach Alpha i Charlie, które będą miały łączną moc od 150 MW do 200 MW. Obiekt zostanie następnie poddany recyklingowi w innych projektach. Jednocześnie pozwala to grupie na zapewnienie preferencyjnych warunków i skrócenie długich czasów realizacji zakupu kluczowego sprzętu. Jest to szczególnie istotne w obecnej dobie zaburzonej globalnej logistyki.

Umowa ramowa podpisana pomiędzy GoldenPeaks Capital i Eiffel Funds pozwala na alokację przyszłych wpływów do portfela GoldenPeaks Capital na rynkach wschodzących na Węgrzech, a pierwsze projekty mają wejść na krajowe aukcje jeszcze w tym roku.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Eiffel Investment Group i móc korzystać z ich znaczącej wiedzy w zakresie finansowania zielonej gospodarki. Z niecierpliwością czekamy na długoterminową współpracę, która ostatecznie rozszerzy się poza nasze początkowe projekty w Polsce” – powiedział Daniel Tyne, prezes GoldenPeaks Capital.

„Cieszymy się, że możemy wspierać przyspieszenie programu inwestycyjnego GoldenPeaks Capital w Polsce i strategii ekspansji w Europie Środkowej. Rynki te są kluczem do osiągnięcia harmonijnej transformacji energetycznej na poziomie europejskim” – powiedział Pierre Antoine Michelon, dyrektor ds. Energy Transition w Eiffel Investment Group.

GoldenPeaks Capital jest aktywnym międzynarodowym inwestorem, głównie w sektorach energii odnawialnej i nieruchomości. Grupa z siedzibą w Europie buduje szereg nowych projektów w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

READ  Pięć łatwych sposobów na uzupełnienie garderoby biznesowej

Uwaga: Eiffel Energy Transition i Eiffel Energy Transition II to fundusze zamknięte, zamknięte dla nowych subskrypcji i ściśle zarezerwowane dla inwestorów instytucjonalnych.

Zastrzeżenie Golden Peaks Capital: Niniejsza informacja prasowa została przygotowana, a wyrażone opinie są opiniami GoldenPeaks Capital na dzień napisania niniejszego oświadczenia i mogą ulec zmianie. Został przygotowany wyłącznie w celach informacyjnych. Jakiekolwiek wskazanie wyników w przeszłości niekoniecznie jest wskazówką na przyszłość. W zakresie, w jakim istnieje stwierdzenie dotyczące przyszłości, oświadczenia te są oparte na bieżących oczekiwaniach i oczekiwaniach Spółki dotyczących jej działalności i operacji oraz innych czynników z nią związanych. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od tych przedstawionych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości ze względu na szereg czynników. Informacje i analizy zawarte w tym poście zostały opracowane lub uzyskano do nich dostęp ze źródeł uważanych za wiarygodne, ale GoldenPeaks Capital nie zapewnia żadnej reprezentacji ich dokładności ani kompletności i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z korzystania z tego przewodnika.

Zapytania od mediów:

Stolica Złotych Szczytów

Cerro Bareno
Tel.: +41 79 335 24 24
E-mail: [email protected]

Sabrina Geisler
Tel.: +41 41 444 10 10
E-mail: [email protected]

O Eiffel Investment Group
Eiffel Investment Group to spółka zarządzająca aktywami, która specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw. Grupa zarządza obecnie ponad trzema miliardami euro i oferuje firmom szeroki wachlarz finansowania dłużnego, private equity i rozwiązania notowane na giełdzie. Grupa dysponująca znacznym kapitałem stworzyła infrastrukturę instytucjonalną i zapewnia bardzo silne powiązanie interesów z klientami inwestorów instytucjonalnych funduszu. Eiffel Investment Group to niezależna firma należąca do jej zespołu wraz z Impalą.

Koniec informacji prasowej