Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Golden Storm Federer uderza w Sonego, by dotrzeć do ćwierćfinału Wimbledonu

Golden Storm Federer uderza w Sonego, by dotrzeć do ćwierćfinału Wimbledonu

Nagłe ulewy są rzadko mile widziane w Wimbledonie.

A potem, nie myśl o Włochu Lorenzo Sonym, który znalazł się na swoim debiucie na korcie centralnym w punkcie przełomowym 5-5 w pierwszym secie swojego spotkania w czwartej rundzie z Rogerem Federerem, gdy podmuch chmury wysłał graczy do szatni .

Można się tylko domyślać, jaką agonię musiał znosić podczas poniedziałkowego 20-minutowego postoju, gdy dach był odcięty nad mokrym i wietrznym boiskiem, ale w apelacji było jasne, że turbulencje nie były na korzyść Sonego.

Natychmiast popełnił podwójny błąd w świetle reflektorów, aby zrezygnować z serwisu i to była przerwa, której Federer potrzebował, aby udowodnić, że jeśli chodzi o Wimbledon, nie jest łatwo go znaleźć, nawet w wieku 39 lat.

Ośmiokrotny mistrz przetrwał burzę pierwszego seta swojego przeciwnika i Rain Gods, aby stać się najstarszym graczem ery otwartej, który dotarł do ćwierćfinału Wimbledonu z wygraną 7-5 6-4 6-2 nad 23 nasiona.

„To po prostu niesamowite, jaką różnicę może zrobić sytuacja w pomieszczeniu i na zewnątrz” – powiedział Federer, który w przyszłym miesiącu kończy 40 lat, po tym, jak po raz 18. awansował do ćwierćfinału All England Club.

„To były trudne warunki i po pierwszym secie czułem się, jakbym lepiej kontrolował mecz. Nie mogłem być bardziej podekscytowany przebywaniem w sąsiedztwie „

Sonego z pewnością nie garbi się na zielonej trawie po zdobyciu pierwszego tytułu ATP na dachu w Turcji dwa lata temu i wydawało się, że cieszy się z wyzwania, jakim jest zmierzenie się z tym człowiekiem, jak nikt inny, jeśli chodzi o tenis na trawie.

Być może był to sztormowe wiatry lub brak treningu meczowego Federera, który grał kilka turniejów w ciągu ostatnich 18 miesięcy, ale szóste rozstawienie zostawiało break point za breakpointem przez jego palce w secie otwierającym.

READ  Józef Flawiusz „Joey” Phillips Jr. 1960–2023 | Wiadomości, sport, praca

Nawet gdy błąd forhendowy Sonego dał mu prowadzenie 4-3, Szwajcar nie był w stanie się utrzymać, gdy zaserwował seta przy 5-4.

włoski bloki

Odważny Włoch otrzymał owację na stojąco, gdy wyczarował potężny cios Federerowi, który wskoczył na drogę, by złamać ulubionego syna Wimbledonu, aby pokochał remis 5-5.

Potem nastąpił mecz, który składał się z 20 punktów, siedmiu potknięć, słabego podania Lopa Federera zmiażdżonego przez Sonego i kilku potężnych wymian netto, zanim deszcz bezczelnie powstrzymał graczy.

https://open.spotify.com/embed-podcast/show/7J1hJosh2HnJcmY2IMVWbI

Kiedy gracze wrócili, aby wznowić grę, która trwała już 12 minut w rzeczywistym czasie na rozprawie, zajęło 15 sekund, aby dowiedzieć się, kto został postrzelony na ich nerwy.

To dało Federerowi iskrę, której potrzebował, aby przejść przez resztę rozgrywek po wymianie zaledwie dwóch z dziewięciu punktów przełamania, które zdobył w pierwszym secie.

„Kiedy to ja, w moim roku, znaki zapytania są wszędzie. Musisz jeszcze raz udowodnić sobie, że naprawdę możesz to zrobić” – powiedział Federer, który w 2020 roku przeszedł dwie operacje kolana.

„Teraz zobaczymy, ile zostało mi w zbiorniku. Oczywiście znowu ważne było, aby wygrywać proste sety.”

W ćwierćfinale rekordowego 58. miejsca 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema zmierzy się z drugim zawodnikiem Rosji Daniilem Miedwiediewem lub Polakiem Hubertem Hurkaczem, którego mecze zostaną wznowione we wtorek.

Federer mówi, że zwycięstwo przed pustym stadionem byłoby pustym zwycięstwem

French Open, rozgrywany we wrześniu, zamiast zwykłego majowego slotu, pozwalał na wejście na stadiony tylko 1000 osób dziennie. (Zdjęcie Reutera)

Nie było niespodzianką w poniedziałek, kiedy Roger Federer ogłosił, że gdyby wygrał na Wimbledonie bez obecności fanów, byłoby to puste zwycięstwo.

Ośmiokrotny mistrz All England Club jest jednym z najbardziej lubianych sportowców na świecie i bez względu na to, gdzie i z kim gra – w tym ulubieńcy gospodarzy – zawsze może liczyć na wsparcie kibiców.

READ  US Open: numer 1 na świecie Iga Świątek zmierzy się z Ons Jabeur w finale singla kobiet w sobotę | wiadomości tenisowe

A potem nie mógł być szczęśliwszy, że dwa główne tereny wystawowe Wimbledonu będą pełne od wtorku – po raz pierwszy boiska zewnętrzne będą w 100% na imprezie sportowej w Wielkiej Brytanii od czasu pandemii COVID-19, która spowodowała zamknięcie wszystkich sportów w kraju w marcu 2020 .

Oznacza to, że zeszłoroczny Wimbledon został odwołany po raz pierwszy od II wojny światowej, podczas gdy US Open odbywało się za zamkniętymi drzwiami. French Open, rozgrywany we wrześniu, zamiast zwykłego majowego slotu, pozwalał na wejście na stadiony tylko 1000 osób dziennie.

„Próbowałem pomyśleć, co by było, gdybym wygrał Wimbledon bez tłumu na Pucharze Świata… Czułem, że mógłby zabrać mi 70% lub 80% wszystkiego” – powiedział Szwajcar po tym, jak był bardzo wesoły podczas zwycięstwa, w czwartej rundzie przeciwko Lorenzo Sonemu w poniedziałek.

„Oczywiście, byłbym mistrzem Wimbledonu, ale nie czułem tego samego. Dlatego cieszymy się, że tłumy wróciły. Mam nadzieję, że tak pozostanie”.