Gol Gattiego w końcówce zapewnił Juventusowi zwycięstwo nad Sportingiem

TURYN (Reuters) – Juventus zrobił mały krok w kierunku ćwierćfinału Ligi Europy, gdy bramka Federico Gattiego w drugiej połowie przypieczętowała zwycięstwo 1: 0 nad Sportingiem Lizbona w pierwszym meczu ćwierćfinału w czwartek. .

Trener Juventusu Massimiliano Allegri zmienił formację, która w sobotę przegrała 2:1 z Lazio w Serie A, na bardziej ofensywny styl z trzema napastnikami, ale z ograniczonym sukcesem.

„Zawsze powtarzam, że piłka nożna to nie równanie sportowe”, powiedział Sky Sport Italia. „Zdecydowałem się wykorzystać tę trójkę z przodu, często pozostawiając nas niezrównoważonymi przeciwko silnemu przeciwnikowi, jakim jest Sporting”.

Była to pierwsza okazja Federico Chiesy, który oddał strzał z rzutu rożnego w polu karnym, który obronił bramkarz Sportingu Antonio Adan.

Sporting dominował przez większość meczu i miał okazje do zdobycia gola w pierwszej połowie. Kapitan Sebastian Coates obronił strzał bramkarza Juventusu Wojciecha Szczęsnego, zanim strzał Nuno Santosa został wyrzucony z linii bramkowej przez Gleesona Bremera.

Tuż przed przerwą Juventus musiał zmienić Szczęsnego, a reprezentant Polski złapał się za klatkę piersiową, zanim został zastąpiony przez Mattię Perina.

„Wszystko w porządku, trochę się martwiłem, ale zrobiliśmy wszystkie testy i wszystko jest w porządku” – powiedział Chesney.

„Bałem się, nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło, walczyłem o oddychanie i to mnie naprawdę martwiło”.

Coates obronił Dusana Vlahovicia w 73. minucie, a Gati uderzył w zbiórkę z bliskiej odległości.

Pomocnik Juventusu Paul Pogba po raz pierwszy wystąpił poza Serie A w tym sezonie, kiedy wszedł jako późny zmiennik Angela Di Marii, a Perin obronił decydującą interwencję w doliczonym czasie gry i uniemożliwił gościom remis.

„Popełniliśmy kilka błędów, gracze mogą się poprawić, przede wszystkim przy ostatnim dośrodkowaniu, kiedy Perrin wykonał dwie kluczowe skrzynie, powinniśmy byli odczuć niebezpieczeństwo wcześniej” – powiedział Allegri.

Wynik kontynuował passę Sportingu bez zwycięstwa we Włoszech. Cztery z 16 meczów rozegranych w kraju zakończyły się remisami, a 12 porażkami.

READ  Ukraina 1:1 Anglia: Three Lions rozczarowujący remis w Polsce po bramkach Oleksandra Zinchenki i Kyle'a Walkera | wiadomości piłkarskie

Rewanż odbędzie się w najbliższy czwartek na stadionie Jose Alvalade w Lizbonie. Zwycięzcy zmierzą się w półfinale z Sevillą lub Manchesterem United.

(Reportaż Tommy’ego Lunda w Gdańsku; montaż: Christian Radnedge)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.