Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gmail i Zdjęcia Google są uaktualniane i będziesz się zastanawiać, jak byś sobie poradził bez tego

Gmail i Zdjęcia Google są uaktualniane i będziesz się zastanawiać, jak byś sobie poradził bez tego

Firma Google właśnie ogłosiła przyjemną aktualizację do swoich usług Gmail i Zdjęcia, które ułatwią zapisywanie zdjęć, gdy znajdą się w Twojej skrzynce odbiorczej. Wydaje się dziwne, że Google potrzebowało tak dużo czasu, aby wymyślić tak prostą zmianę, ale zaoszczędzi to użytkownikom platformy wiele kłopotów i czasu. Google twierdzi, że od teraz, gdy otrzymasz załącznik w postaci obrazu w wiadomości Gmail, możesz zapisać go bezpośrednio w Zdjęciach Google za pomocą nowego przycisku „Zapisz w obrazach”.

Zobaczysz go obok przycisku „Dodaj do Dysku” w załączniku i podczas podglądu załącznika w postaci obrazu. Amerykańska firma technologiczna wdraża tę aktualizację od dziś dla wszystkich użytkowników, w tym z kontami bezpłatnymi i kontami Workspace, i oczekuje się, że zmiany zostaną wprowadzone w nadchodzących dniach i tygodniach.

Należy zauważyć, że działa to tylko wtedy, gdy wysyłany jest obraz JPEG, ale biorąc pod uwagę liczbę obrazów przesyłanych w Internecie, większość ludzi powinna móc to wykorzystać.

Google napisał w poście na swoim blogu: „Ta nowa funkcja zwalnia Cię z konieczności pobierania załączników obrazów z wiadomości Gmaila w celu ręcznego tworzenia ich kopii zapasowych w Zdjęciach Google”.

Chociaż to dobra wiadomość na temat zdjęć Googe, w przyszłym miesiącu pojawi się aktualizacja, z której użytkownicy mogą nie być zadowoleni.

Do tej pory użytkownicy Zdjęć Google mogli przesyłać niekończące się zdjęcia do chmury bez konieczności płacenia ani grosza za ten przywilej.

Ale to wszystko się zmienia. Niestety, od 1 czerwca 2021 r. Wszystkie obrazy – niezależnie od jakości, jaką przesyłają – będą zużywać z 15 GB dozwolonej przestrzeni. Gdy użytkownicy osiągną ten limit, będą musieli zapłacić, aby dodać więcej miejsca za pośrednictwem Google One.

Ceny za dodatkową przestrzeń zaczynają się od 1,59 GBP miesięcznie za 100 GB, 2,49 GBP za 200 GB lub 7,99 GBP za 2 TB. Aby wyjaśnić więcej na temat zmiany, Google powiedział: „Od 1 czerwca 2021 r. Wysokiej jakości treści będą wliczane do miejsca na Twoim koncie Google. Po osiągnięciu limitu miejsca możesz zasubskrybować Google One (jeśli jest dostępny ).) Do dodatkowego przechowywania lub usuwania treści w celu kontynuacji opcji bezpłatnego przechowywania na zdjęciach.

READ  Jak Samsung Galaxy S24 Ultra na zawsze zmieni smartfony