Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

GM przewozi dziesiątki SUV-ów przez granicę na Ukrainę

GM przewozi dziesiątki SUV-ów przez granicę na Ukrainę

Około cztery tygodnie temu przywódcy ukraińskiego rządu zadzwonili do General Motors ze specjalną prośbą: potrzebowała dużych pojazdów do transportu ludzi ze stref wojennych.

Rzecznik GM George Svigos nie zawahał się powiedzieć „tak”.

„Mieliśmy międzynarodowy zespół, który zaczął nad tym pracować”, powiedział Svigos, a zespół ruszył szybko.

GM potwierdził w piątek, że nabył 50 pełnowymiarowych SUV-ów Chevrolet Tahoe przez granicę Ukrainy.

Svigos powiedział, że pojazdy trafiły do ​​ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury, aby nieść pomoc humanitarną. General Motors nawiązał współpracę z globalną firmą spedycyjną Maersk, która przekazała środki na transport pojazdów.

Svigos powiedział, że Tahoe, który nie jest częścią kompleksu wystawionego na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, został przetransportowany na Ukrainę przez polskie wojskowe centrum logistyczne w Rzeszowie, w pobliżu granicy z Ukrainą.

Powiedział, że z centrum w Rzeszowie polskie władze koordynowały transport ciężarówek przez granicę, dostarczając je w tym tygodniu ukraińskiemu rządowi.

2021 Chevrolet Tahoe debiutuje w fabryce GM w Arlington.

„Pojazdy będą wykorzystywane do pomocy humanitarnej na tym obszarze” – powiedział Svigos. Decyzja o przekazaniu samochodów zapadła na wniosek Ambasady Ukrainy w Waszyngtonie.

Oprócz przekazania 50 SUV-ów, GM do tej pory przekazał 250 000 USD na wsparcie pomocy humanitarnej w regionie i zatwierdził składki pracowników USA w wysokości do 50 000 USD na wybrane organizacje non-profit. Svigos powiedział, że mecz zakończył się za mniej niż cztery dni.

Powiedział, że GM Canada prowadziło również program dopasowywania darowizn dla pracowników, do 20 000 dolarów, aby wybrać organizacje non-profit przez cały marzec.

Carrie Hatcher, zastępca dyrektora ds. stosunków międzynarodowych w General Motors, pozuje w piątek z 50 SUV-ami Chevroleta Tahoe w Rzeszowie.  GM przekazał pojazdy przez granicę na Ukrainę, aby przekazać samochody rządowi na akcję humanitarną.

GM wspiera również Witamruch, który pomaga zmobilizować i wzmocnić pozycję Amerykanów, aby wspierali ludzi szukających schronienia.

Wcześniej w tym tygodniu GM powiedział, że zamknie swoje biuro handlowe w Rosji i zwolni większość z 66 pracowników, którzy tam pracowali, „z powodu kryzysu na Ukrainie i wynikających z niego amerykańskich i międzynarodowych sankcji”. General Motors po raz pierwszy zawiesił import pojazdów i działalność w Rosji 28 lutego, zaledwie kilka dni po inwazji Rosji na Ukrainę. General Motors nie ma już żadnych fabryk w Rosji.

READ  Chiny będą nadal zacieśniać współpracę finansową między krajami BRICS

jeszcze:Kanada konkuruje z Detroit o inwestycje samochodowe i miejsca pracy

jeszcze:Kierowca ustanawia rekord Guinnessa dla elektrycznej ciężarówki dostawczej General Motors