Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Główny rosyjski pułkownik zginął na Ukrainie w kolejnym ciosie w wojnę Putina

Główny rosyjski pułkownik zginął na Ukrainie w kolejnym ciosie w wojnę Putina

Wybitny rosyjski spadochroniarz zginął w bitwie na Ukrainie w ostatnim niepowodzeniu wojny Władimira Putina, a od czasu wojny zginęło kilku wyższych oficerów wojskowych. Inwazja rozpoczęła się w zeszłym miesiącu.

Według ukraińskiego rządu i rosyjskiej telewizji państwowej w czwartek zginęli pułkownik Siergiej Suchariew z 331. Pułku Spadochronowego Gwardii Narodowej z Kostromy i jego zastępca, mjr Siergiej Kryłow.

Pułkownik został „zlikwidowany” po „zagubieniu się”[military] Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji (Stratcom) Ukrainy poinformowało w oświadczeniu.

Siergiej Suchariew w 2020 r., przed dowodzeniem pułkiem spadochronowym od 2021 r.

(Reporter 73 / YouTube)

Centrum dodało: „Wiadomo, że pułk Suchariew walczył z Ukrainą poza miastem Iłowsk w Donbasie w 2014 roku, a także brał udział zarówno w wojnach czeczeńskich, jak i wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku”.

Według BBC zginęli także sierżant sztabowy Siergiej Lebiediew, sierżant Aleksander Limonow, kapral Jurij Degariew i dowódca Aleksiej Nikitin – z tego samego pułku spadochronowego. Rosyjska agencja informacyjna również poinformowała o zgonach GTRK Kostroma.

Co najmniej czterech generałów Władimira Putina i ponad 10 wysokich rangą oficerów zginęło od czasu, gdy 24 lutego rozpoczął inwazję na Ukrainę.

Stratcom powiedział, że rosyjskie siły cierpią z powodu niskiego morale, co doprowadziło do „zwiększonej liczby dezercji” i „znacznego uszczuplenia zasobów ludzkich”.

Według doniesień około 7000 rosyjskich żołnierzy zginęło podczas konfliktu, ale prawdziwa liczba jest niepewna, ponieważ Moskwa opublikowała jedynie szacunkową liczbę ofiar śmiertelnych od początku masowej inwazji.

Rosyjska inwazja na Ukrainę od 17 marca

(grafika PA)

Siły Putina też W obliczu niedoborów żywności i paliwwedług oceny wywiadu wojskowego przeprowadzonej przez brytyjskie Ministerstwo Obrony – dodając, że wojska „potykają się” podczas trwającego ataku na Ukrainę.

W 2014 r. Suchariew walczył w bitwie pod Iłowskiem, która rozpoczęła się w sierpniu 2014 r., kiedy armia ukraińska i proukraińskie oddziały paramilitarne rozpoczęły serię prób zdobycia wschodniego miasta Iłowsk z rąk prorosyjskich rebeliantów.

READ  Milionerzy dołączają do protestów w Davos, domagając się „opodatkowania nas teraz” | Davos

Pomnik żołnierzy poległych w bitwie pod Iłowiskiem

(Siergiej Dołzenko/EPA)

Według Andrieja Senczenko, który kierował śledztwem komisji śledczej ukraińskiego parlamentu w sprawie incydentu, w walkach zginęło co najmniej 1000 ukraińskich żołnierzy. Kijów określił to jako masakrę.

Ukraiński żołnierz, który przeżył bitwę, określił go jako „prawdziwą maszynkę do mięsa” Poczta Kijowska wspomniany.

W konflikcie podobno było też ponad 500 ukraińskich żołnierzy schwytanych przez siły prorosyjskie.

Ostatnio, w styczniu, Suchariew był widziany w rosyjskiej telewizji jako liderzy sił pokojowych z Kazachstanu, dokąd zostali wysłani po fali protestów wywołanych gwałtownym wzrostem cen LNG.