Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Główny piekarz otrzymał ponad 15 000 funtów w sądzie pracy po tym, jak został zwolniony za dziury w chlebie

Główny piekarz otrzymał ponad 15 000 funtów w sądzie pracy po tym, jak został zwolniony za dziury w chlebie
W razie Pan A. Piaszczyński przeciwko Leakers Limited Główny piekarz został niesłusznie zwolniony przez swoich pracodawców w Dorset, trybunał pracy, i przyznał mu ponad 15 000 funtów.

Leakers Bakery w Bridport zwolniła Artura Piaszczyńskiego w 2021 roku po tym, jak rzekomo kontynuowała produkcję chleba określanego jako „niespójny, a czasami tak zły, że wpłynął na jego reputację i biznes”.

Sąd wysłuchał skarg kilku klientów na chleb Piaszczyńskiego, któremu szefowa Caroline Parkins zostawiła serię pisemnych notatek w ciągu roku.

Jedna z notatek brzmiała: „Wiele razy prosiłem cię, abyś upewnił się, że w środku bochenka chleba nie ma dziur”. „Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​nasi klienci nie lubią mieć dziury w środku, kiedy próbują zrobić kanapkę lub tosty z masłem. To ich wkurza i jest szansa, że ​​przestaną kupować nasz chleb.”

Sędzia Livesey orzekł, że ostrzeżenia te nie były skuteczne jako środek komunikacji, biorąc pod uwagę, że Piaczyński słabo znał język angielski. Lakers zapewnili mu polskiego tłumacza podczas spotkania tuż przed Bożym Narodzeniem 2021 roku, które zakończyło się jego zwolnieniem.

Sędzia powiedział, że Parkins „nie wykazywał zrozumienia, jaka byłaby dobra praktyka branżowa w takich okolicznościach”. Sędzia zauważyła, że ​​nie zrobiła wystarczająco dużo, aby poinformować Piaczyńskiego, że otrzymał ostrzeżenia, ani też nie powiadomiła go z wyprzedzeniem o zwolnieniu. Firma nie określiła również konkretnych celów wydajnościowych dla Piaszczyńskiego i nie było dyskusji na temat rozwiązywania problemów poprzez szkolenia.

Podczas procesu Piaczyński nazwał pieczenie „sztuką, a nie nauką”, przyznając, że nie wszystkie jego partie chleba były lub mogły być doskonałe. Parkins odpowiedział, że chociaż niektóre partie nieco się różniły, „dobry, nadający się do sprzedaży chleb nie miał dużych dziur i / lub nie rozpadał się, ponieważ był tak miękki”.

READ  bne IntelliNews - Na granicy polsko-ukraińskiej nasilają się protesty, do których przyłączają się rolnicy

Piaszczyński rozpoczął pracę w Lakers w 2015 roku, później został głównym piekarzem i na koniec otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 19 funtów za godzinę.

Bridport, która na swojej stronie na Facebooku określa się jako rzemieślnicza piekarnia z długą historią serwowania wysokiej jakości pieczywa, ogłosiła decyzję o zamknięciu w październiku ubiegłego roku. „Niestety, obecny klimat eskalacji kosztów stawia nas w sytuacji niepewności” – powiedziała na koniec. „Równolegle do rosnących kosztów surowców, w szczególności nasze koszty energii są niezrównoważone”.