Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gilded Johnson: Biden w bezpośredniej linii z Macronem i Carey w G7 | G7

Większość z nas tam była. Wkładasz tyle wysiłku, jesteś tak czarujący, jak tylko możesz, a oni wydają się być nim zainteresowani. Potem odwracasz się, by zobaczyć je w czyichś ramionach.

Boris Johnson z pewnością to zrobił. Premier miał niezręczną chwilę, co większość nastolatków może rozpoznać, w wideorozmowie z piątkowego szczytu G7: Joe Biden, który poświęcił wiele energii na próby polityczne, serdecznie objął swojego bliskiego sąsiada – prezydenta Francji Emmanuela Macrona – kiedy odwrócił się plecami.

Żart Bidena i Macrona. Zdjęcie: Ludovic Marin/AFP/Getty Images

Johnson, przywołując pamięć o współpracy między Winstonem Churchillem i Franklinem Rooseveltem, gdy próbował sprzymierzyć się z prezydentem USA, zaoferował Bidenowi kopniaka w łokieć, a następnie stanął między nim a Macronem, by zrobić odległe społecznie zdjęcie rodzinne.

Biden, Johnson i Macron zajmują miejsca na rodzinne zdjęcie G7
Biden, Johnson i Macron zajmują miejsca na rodzinne zdjęcie G7. Zdjęcie: Leon Neal/AFP/Getty Images

Następnie prowadził premier G7 Przywódcy odwrócili się, ale przerwali krok, by odwrócić się i ujrzeć swojego sąsiada i podmiot jego politycznych pragnień idących razem w cielesnych uściskach. Pozornie wstrząśnięty, zwolnił nieco w pobliżu kanclerz Niemiec Angeli Merkel, czekając, aż Biden i Macron nadrobią zaległości.

Macron robi wszystko, co w jego mocy, aby zastąpić Johnsona
Macron robi co w jego mocy, aby zastąpić Johnsona. Zdjęcie: Neil Hall / International Pool / EPA إي

Nie po raz pierwszy tego dnia Johnson zajmował też drugie miejsce w uwadze prezydenta USA. Spotkawszy się wcześniej po południu z brytyjskim premierem i jego żoną, Biden powiedział mu, żeby „poczekał chwilę”, aby mógł najpierw podejść do Carrie Johnson, a jego dłoń została sfilmowana na jej plecach.

Biden salutuje Symonds
Uderzenie łokciem, podczas gdy Biden salutuje Carrie Johnson Zdjęcie: Phil Noble/The Associated Press

Jednak przynajmniej światowi przywódcy nie muszą już sobie z tym radzić Fałszywy, mocny uścisk dłoni w stylu Trumpa przez 19 sekund. Wszędzie tam, gdzie spotykali się, żeby robić zdjęcia, były łokcie zabezpieczone przed pasożytami.