Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gilbert i George otwierają wystawę swojej sztuki, ponieważ mówią, że „budzą się” muzea je ignorują + inne historie

Art Industry News to codzienne podsumowanie najważniejszych wydarzeń wyłaniających się ze świata sztuki i rynku sztuki. Oto, co musisz wiedzieć w piątek 8 października.

muszę przeczytać

Kolekcja produktów Douglasa Kramera zmierza do Sotheby’s – Rozszerzona kolekcja dzieł sztuki producenta telewizyjnego Douglasa S. Kramer w Sotheby’s New York w listopadzie. Szacuje się, że kolekcja, zawierająca abstrakcję geometryczną Ellswortha Kelly’ego z 2012 roku oraz prace Roya Lichtensteina i Eda Ruschy, ma wartość 30 milionów dolarów. (ARTnews)

Mówi Bob Ross – Prezes Bob Ross Inc. Za niepochlebny wizerunek w filmie dokumentalnym Netflix „Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed”, który przedstawia firmę jako wyzyskującą po śmierci artysty i okrutną wobec syna. Od tego czasu firma otrzymuje wiele gniewnych telefonów od widzów filmów dokumentalnych. „Obawiam się, że fani są teraz tak zaintrygowani krytyką firmy, że zapomnieli, że kochają Boba” – powiedziała Joanne Kowalski z firmy. (Targowisko próżności)

Gilbert i George otwierają własną galerię – Ekscentryczny duet artystów otwiera galerię w pobliżu Brick Lane w Londynie, poświęconą prezentacji ich własnych prac. Nazywa się „Świat Gilberta i George’a” i na zawsze będzie kontynuował swoją spuściznę, ponieważ mówią, że nie można ufać muzeom, że to zrobią. „[Tate] Ma 23 [of our] Zdecydowanie nigdy tego nie pokazali” – powiedział Gilbert F. Wszystkie muzea już się obudziły…. aW tej chwili wszystko to jest czarna sztuka, cała ta kobieca sztuka, cała ta sztuka i ta sztuka. Idź, spójrz na Tate Modern, na pewno nie mają [Francis] Przybywa bekon. (czasy finansowe)

Badania Caravaggia, które urzekły świat sztuki – Dawno zaginiony obraz Caravaggia, jeśli zostanie udokumentowany jako prawdziwy przez mistrza baroku, może stać się jednym z najdroższych obrazów Starego Mistrza na świecie. Obraz przedstawiający Poncjusza Piłata ofiarującego Jezusowi cierń w koronie został ujawniony na aukcji zeszłej wiosny, na której wystawiono zaledwie 1800 dolarów. (Dziennik Wall Street)

READ  Top 5 horrorów transmitowanych strumieniowo w ten weekend (5/12) — Straszny katalog

Silniki i wibratory

Polska wybiera romskiego artystę do swojego pawilonu narodowego Małgorzata Mirga-Tas będzie reprezentować Polskę na Biennale w Wenecji w 2022 r. Projekt artystki Re-Magic of the World jest próbą poszerzenia polskiej i europejskiej historii sztuki poprzez reprezentację kultury romskiej. Koordynatorami będą Wojciech Szymański i Joanna Warsza. (informacja prasowa)

Rozszerzenie Galerii Geigera – Galerie Geiger otworzy nową przestrzeń nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego w Niemczech 10 października. Wystawę poświęconą sztuce drapania, murowaniu i betonowi rozpocznie praca holenderskiego „artysty natury” Hermanna de Vriesa. (informacja prasowa)

Lyman Maupin reprezentuje teraz Chantal Joffe. Galeria, która zeszłej zimy zaprezentowała prace Jovi w Seulu, teraz reprezentuje ją w Azji. Będzie kontynuować współpracę z Victorią Miro w Londynie. „Reprezentowanie Lehmann Maupin w Azji, bardzo imponująca wystawa, wiele dla mnie znaczy” – powiedział artysta w oświadczeniu. (informacja prasowa)

dla sztuki

Magiczne okulary zmierzają na aukcję Sotheby’s London 27 października sprzeda dwa zestawy okularów z czasów Mogołów, które podobno zawierają magiczne moce. Szacuje się, że każdy z nich przyniesie do 2,7 miliona dolarów. (Jasne, to dużo jak na okulary, ale Czar okulary? Prawdopodobnie kradzież!) Nazywane „Bramą Niebios” i „Aurą Światła”, okulary zostały zamówione przez nieznanego księcia i mają soczewki wykonane odpowiednio ze szmaragdów – o których wierzono, że mają właściwości lecznicze – i diamentów. (ARTnews)

Nieprzerwany Wiadomości Artnet na Facebooku:


Chcesz wyprzedzić świat sztuki? Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najświeższe wiadomości, wywiady redakcyjne i krytyczne spostrzeżenia, które napędzają rozmowę.