Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gigant logistyczny wynajmuje powierzchnię w parku biznesowym Renfrew

Gigant logistyczny wynajmuje powierzchnię w parku biznesowym Renfrew

Westway Park, gigantyczny teren przemysłowo-magazynowo-handlowy w pobliżu lotniska w Glasgow, pozyskał nowego głównego najemcę.

Steder Group, która specjalizuje się w logistyce szkockiej i holenderskiej, zgodziła się na 10-letnią dzierżawę 60 000 stóp kwadratowych gruntu na tym terenie. Steder zamierza przenieść swoje operacje magazynowe i logistyczne w Wielkiej Brytanii do Westway, podczas gdy główne operacje spedycyjne, pośrednictwo celne, sprzedaż, marketing i zarządzanie pozostaną w swojej siedzibie w pobliżu Hillington.

Steve Logan, dyrektor zarządzający Steder, powiedział: „Jakość przestrzeni, łączność i bezpieczeństwo witryny były kluczowymi czynnikami naszej przeprowadzki do Westway. Z niecierpliwością czekamy na pełną operacyjność naszego personelu magazynowego i logistycznego, zatrudniającego do 20 pracowników w pewnym momencie tego roku.

„Naszym celem jest bycie jednym z najlepszych dostawców usług logistycznych z pełnym zakresem usług w Szkocji, a ten nowy obiekt umożliwi nam dalsze świadczenie wysokiej jakości, zindywidualizowanej obsługi naszym klientom i partnerom, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

„Założona w Wielkiej Brytanii na początku 2016 roku w Glasgow, Steder Group odniosła ogromny sukces w tak krótkim harmonogramie. Ta ważna umowa magazynowa z Canmoor była niezbędna, aby umożliwić nam dalszy rozwój naszej działalności na dzisiejszym gorączkowym i wymagającym rynku.”

Westway należy do zarządcy nieruchomości Canmoor.

Toby Sol z Canmoor powiedział: „Od przejęcia Westway w 2018 r. naszą strategią jest inwestowanie w istniejące akcje, aby przyciągnąć dużych najemców. Przeznaczyliśmy ponad 12 milionów funtów na renowację budynków i poprawę infrastruktury w całym parku, w tym 3 miliony funtów na renowację bloku D.

„Zabezpieczenie bloku Steder w ciągu trzech miesięcy od praktycznego zakończenia, w połączeniu z preautoryzacją Agility Logistics, potwierdza sukces naszej strategii, ponieważ blok D jest teraz w pełni dostępny dla dwóch najlepszych w swojej klasie operatorów logistycznych

„W ciągu 2021 roku zrealizowaliśmy około 425 000 stóp kwadratowych dzierżawy i narzędzi zwrotu, co czyni Westway jednym z najsilniejszych aktywów przemysłowych i dystrybucyjnych w Szkocji.

READ  14-kilometrowy szlak kosmiczny Somerset, na którym można spacerować między planetami

„Rozpoczęliśmy teraz kolejną fazę naszego programu renowacji w bloku J i bloku G1 z dalszymi ulepszeniami infrastruktury i inwestycjami w Westway, które zostaną ogłoszone wkrótce”.