Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Giełdy w USA spadają wraz z zanikaniem optymizmu technologicznego

Giełdy w USA spadają wraz z zanikaniem optymizmu technologicznego

Indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień spadkiem o 0,8% na poziomie 34 618,24

PSS/AFP

16 września 2023, 09:30

Ostatnia modyfikacja: 16 września 2023 r., 09:40

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 30 czerwca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

„>

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 30 czerwca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Giełdy w USA spadły w piątek wraz z osłabnięciem niedawnego entuzjazmu dla spółek technologicznych, co spowodowało spadki na całym rynku.

Handlowcy nie mogli się również pogodzić z ogłoszeniem późnym czwartkowym wieczorem strajku United Auto Workers (UAW), związku zawodowego reprezentującego pracowników trzech głównych producentów samochodów.

Jednak według głównego stratega inwestycyjnego CFRA, Sama Stovalla, bezpośredni wpływ strajku na rynki finansowe będzie prawdopodobnie słaby.

„Atak UAW był oczekiwany od dawna, więc nie sądzę, żeby był dla kogokolwiek wielkim zaskoczeniem” – powiedział AFP.

Indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień spadkiem o 0,8% na poziomie 34 618,24.

Szeroki indeks S&P 500 spadł o 1,2% do 4 450,32, podczas gdy bogaty w technologię Nasdaq Composite spadł o 1,6% do 13 708,33.

Wśród poszczególnych spółek brytyjski projektant chipów Arm odnotował spadek ceny akcji spółki o około 4,5% w drugim dniu notowań jako spółki publicznej, ale pozostał on powyżej wyceny sprzed transakcji.

Amerykańskie rynki finansowe również nie mogą się doczekać decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych w przyszłym tygodniu, przy powszechnych oczekiwaniach, że amerykański bank centralny utrzyma podstawową stopę procentową na niezmienionym poziomie, pozostawiając otwarte drzwi do kolejnej podwyżki jeszcze w tym roku.

„Fed prawdopodobnie nie zrobi nic w przyszłym tygodniu, ale to nie znaczy, że nie podniesie ponownie stóp procentowych w listopadzie” – powiedział Stovall.

READ  Metalowy rynek polski wielkość, udział, wgląd w wzrost, analiza konkurencji