Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Geely Holding & ElectroMobility of Poland podpisało umowę licencyjną na Pure Electric SEA Architecture dla marki Izera

Geely Holding & ElectroMobility of Poland podpisało umowę licencyjną na Pure Electric SEA Architecture dla marki Izera

Grupa Geely Holding (Geely Holding), największa prywatna firma zajmująca się technologią motoryzacyjną w Chinach, zgodziła się udzielić ElectroMobility Poland (EMP), wspieranemu przez rząd polskiemu producentowi pojazdów elektrycznych, licencję na całkowicie elektryczne Sustainable Experiment Engineering (SEA). Ponadto Geely Holding będzie współpracować z EMP w celu opracowania pierwszej linii samochodów, które będą sprzedawane pod nazwą Izera.

Polski producent samochodów EMP będzie wspierany przez inżynierów SEA Geely Holding, aby pomóc narodowi w osiągnięciu ambitnego przejścia na pojazdy elektryczne. . EMP wykorzysta projekt SEA Geely Holding do stworzenia szeregu samochodów elektrycznych pod marką Izera, z kompaktowym SUV-em potwierdzonym jako pierwszy model. EMP ogłosił plany dwóch dodatkowych modeli – hatchbacka i kombi klasy C, które zostaną ujawnione w odpowiednim czasie.

Partnerstwo stanowi znaczące rozszerzenie SEA Design, które zostało wprowadzone przez Geely Holding we wrześniu 2020 r. i ma być najbardziej elastycznym i najnowocześniejszym rozwiązaniem w dziedzinie czystej elektrotechniki, obejmującym najnowszy sprzęt, kompleksowe oprogramowanie i większy ekosystem cyfrowy. . Spółki wchodzące w skład Grupy Geely Holding zobowiązały się do przeprowadzenia inżynierii SEA. EMP jest pierwszym bezpośrednim zagranicznym użytkownikiem SEA, a marki takie jak Zeekr i smart już zaczęły dostarczać swoim klientom pojazdy oparte na SEA.

Daniel Donghui Lee, dyrektor generalny Geely Holding Group, powiedział: Geely Holding z dumą podpisało umowę udzielającą EMP licencji na wiodącą w branży inżynierię SEA. Nasza architektura SEA pomoże EMP wprowadzić na rynek najlepsze produkty dla użytkowników końcowych pod względem sprzętu, oprogramowania i skalowalności. Polska odgrywa ważną rolę w europejskim przemyśle motoryzacyjnym, a ta umowa licencyjna pomoże przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne i stworzyć szerszą gospodarkę pojazdów elektrycznych. „

EMP planuje wykorzystać swoje zakłady produkcyjne o pojemności 2400 w Jaworznie (województwo śląskie) w Polsce, będące w całości własnością firmy i przez nią obsługiwane, do produkcji pierwszych pojazdów z wykorzystaniem inżynierii SEA.

READ  Oto, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem handlu w czwartek w Tadawul

Piotr Zaremba, CEO ElectroMobility Poland, powiedział: „Inżynieria SEA jest w pełni zgodna z koncepcją produktu Izera. Geely zapewnia EMP najwyższy poziom przemysłowego know-how, jak również dodatkowe możliwości biznesowe. W dłuższej perspektywie to partnerstwo technologiczne będzie pozwalają EMP prosperować, pozwalając nam Dzięki znacznemu zaangażowaniu lokalnych dostawców i realizacji projektu w przewidzianych ramach.

SEA to specjalnie zaprojektowana architektura pojazdów elektrycznych, która jest wysoce skalowalna, od małej klasy A do klasy E i większych pojazdów użytkowych. Jest rozwijany przez Geely Holding ze swoimi światowej klasy ośrodkami badawczo-rozwojowymi w Europie i Chinach. Platforma ma rozstaw osi, który można rozszerzyć z 1800 mm do 3300 mm, w zależności od wymagań, oraz kompletną platformę oprogramowania, która minimalizuje tworzenie oprogramowania dla partnerów.

Struktura SEA zapewnia Geely Holding nowe możliwości konkurowania o partnerów. W ten sposób partnerzy ci będą mogli nadal torować drogę do zrównoważonego rozwoju i tworzenia wartości, które prowadzą do doskonałej obsługi klienta.

Jest to najnowsza inicjatywa Geely Holding mająca na celu pomoc w przyjaznym dla środowiska przejściu na pojazdy elektryczne i spełnienie pragnienia EMP, aby dokonać zmian w Europejski rynek pojazdów elektrycznych.

Źródło i zdjęcia: Grupa Holdingowa Zhejiang Geely


 


 


 

Czy doceniamy oryginalność CleanTechnica i relacje z czystych technologii? Rozważ zostanie Członek, Supporter, Technik lub Ambasador CleanTechnica – lub patrona Patreon.


 


Nie chcesz przegapić historii o czystych technologiach? podpisany dla Codzienne aktualizacje wiadomości z CleanTechnica na e-mail. Lub śledź nas w Wiadomościach Google!


Masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się reklamować lub zasugerować gościa w podcaście CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.


reklamy