Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gazociąg jamalski biegnie na wschód z Niemiec do Polski

21 maja 2019 r. Widok na rury w pobliżu zakładu przetwarzania gazu obsługiwanego przez Gasprom na polu gazowym Povenenko na Arktycznym Półwyspie Jamalskim w Rosji. Zdjęcie zrobione 21 maja 2019 r. REUTERS / Maksym Szemetow

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

MOSKWA, 15 stycznia (Reuters) – Gazociąg Jamał-Europa, który normalnie przesyła rosyjski gaz do Europy, płynie z Niemiec na wschód od Polski w sobotę 26. roku, według danych niemieckiego operatora sieci Cascade.

grudzień Od 21 roku połączenie między Polską a Niemcami działa w trybie rewersu, wywierając presję na wzrost cen gazu w Europie. Czytaj więcej

Gazociąg zazwyczaj odpowiada za około jedną szóstą rocznego eksportu rosyjskiego gazu do Europy i Turcji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

W piątek wnioski o zmianę nazwy lub wstępne aukcje spowodowały, że w sobotę rano gazociągi żeglujące na wschód z Polski na wschód od Polski gwałtownie spadły do ​​1,5 miliona kilowatogodzin (kWh/h).

Jednak faktyczne odwrócenia zaobserwowane w sobotę były bliskie poziomom około 7 milionów kWh / h obserwowanym wcześniej w tym tygodniu i oczekuje się, że zostaną odwrócone do wczesnego niedzielnego poranka, dane z punktu pomiarowego Malno w Niemczech. Polska pokazała granicę.

Nie jest jasne, kiedy rura powróci do przepływów na zachód w Niemczech. Źródło zbliżone do Gazpromu powiedziało, że firma ma przesunąć przepływy w pewnym momencie w tym miesiącu, ponieważ Gazprom płaci za bloki skierowane na zachód. Czytaj więcej

Rosja zaprzeczyła zarzutom kilku europejskich decydentów, że odcięła dostawy gazu, aby wywrzeć nacisk na niemieckich i europejskich urzędników, aby wydali zielone światło dla nowo wybudowanego rurociągu Nort Stream 2.

W sobotę wicepremier Aleksander Nowak powiedział, że Rosja jest gotowa dostarczać więcej gazu do Europy, ale tylko pod warunkiem zawarcia nowych długoterminowych umów – a Moskwa zajmuje takie stanowisko od wybuchu kryzysu gazowego w zeszłym roku.

Raport Katyi Gołupkowej; Montaż przez Johna Harveya

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.