Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gazeta: Departament Sprawiedliwości Trumpa skonfiskował zapisy telefoniczne korespondentów Washington Post | US News

Nagrania telefoniczne trzech reporterów z Washington Post zostały potajemnie pozyskane przez urzędników Departamentu Sprawiedliwości Donalda Trumpa w ciągu trzech miesięcy w 2017 roku. wzmiankowany.

Gazeta podała, że ​​zapisy komunikacji, sięgające od 15 kwietnia do 31 lipca tego roku, obejmują, kto dzwonił, z kim i kiedy oraz jak długo trwało połączenie, ale nie przekazywały tego, co zostało powiedziane w rozmowach.

Dokumentacja została uzyskana na mocy orzeczenia sądowego w czasie, gdy badali ją dziennikarze Zarzuty wywiadu Odnotowując, że przyszły prokurator generalny Jeff Sessions omawiał kampanię Trumpa z ambasadorem Rosji Siergiejem Kislakiem w 2016 roku.

Plik Washington Post Departament Sprawiedliwości powiedział niedawno, że jego dwaj korespondenci – Ellen Nakashima, Greg Miller i były korespondent pocztowy Adam Entous – zostali powiadomieni przez Departament Sprawiedliwości z nakazem sądowym w celu uzyskania „niezabezpieczonych zapisów komunikacji”. Prośba o dostęp do ich e-maili została odrzucona.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wykorzystywaniem przez rząd uprawnień w celu uzyskania dostępu do komunikatów dziennikarzy” – powiedział w oświadczeniu Cameron Barr, pełniący obowiązki redaktora naczelnego gazety.

„Ministerstwo Sprawiedliwości musi niezwłocznie wyjaśnić przyczyny tej ingerencji w działalność reporterów wykonujących swoje funkcje, działalność chronioną na mocy Pierwszej Nowelizacji”.

To objawienie pokazuje, jak bardzo jest niespokojny Administracja Trumpa Było to spowodowane przeciekami dotyczącymi zarzutów o rosyjską ingerencję.

Na konferencji prasowej w sierpniu 2017 r., Miesiąc po wygaśnięciu wezwania do sądu, Na sesjach odbyła się konferencja prasowa Wezwał rząd, aby porzucili tę praktykę.

Telefon zadzwonił po tym, jak Trump publicznie wezwał prokuratora generalnego za to, że jest „słaby” w ściganiu wycieku. Zauważył, że liczba dochodzeń w sprawie wycieków potroiła się od czasu administracji Obamy i oświadczył: „Ta kultura wycieku musi się skończyć”.

Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdziło w oświadczeniu: „Chociaż jest to rzadkie, ministerstwo postępuje zgodnie z procedurami obowiązującymi w polityce dyrektywy dla mediów, gdy poszukuje procedur prawnych w celu uzyskania rejestrów rozmów telefonicznych i e-maili niezwiązanych z treściami od członków mediów w ramach dochodzenia karnego w sprawie ujawnienia informacji Poufność. ”

READ  Japonia potępia porwanie statku towarowego na Morzu Czerwonym przez Houthi w Jemenie

Dodała: „Celem tych dochodzeń nie są odbiorcy mediów informacyjnych, ale raczej ci, którzy mają dostęp do informacji o obronie narodowej, którzy przekazali je mediom i tym samym nie chronili ich zgodnie z wymogami prawa”.