Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gallagher zatrudnia nowego doradcę ds. kosmosu

Gallagher zatrudnia nowego doradcę ds. kosmosu

Gallagher ogłosił mianowanie Tima Wrighta na konsultanta ds. globalnych praktyk lotniczych. W swojej nowej roli Wright będzie odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem i specjalistyczne doradztwo ubezpieczeniowe dla międzynarodowych klientów firmy z branży lotniczej i kosmicznej, a także wspieranie rozwoju biznesu w tym sektorze.

Wright ma ponad 30-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach kosmicznych, reprezentując klientów jako broker i ubezpieczając ryzyko związane z przestrzenią kosmiczną dla wszystkich głównych operatorów, producentów satelitów i dostawców pojazdów nośnych. Ostatnio pełnił funkcję Chief Underwriting Officer w firmie Nexus Underwriting, która w 2018 r. przejęła Altitude Risk Partners, firmę założoną przez Wrighta w 2014 r. Karierę maklerską rozpoczął w firmie Willis pod koniec lat 80., zanim dołączył do Johnson i Higginsa. przed jego zakupem przez Marsh w 1997 roku. Zajmował również stanowiska w Aon i Global Aerospace Underwriting Managers.

„Cieszę się, że Tim dołączył do naszej kliniki lotniczej”, powiedział Peter Elson, dyrektor generalny praktyki przemysłu lotniczego Gallagher. „Wnosi bogate doświadczenie, wiedzę i wiedzę fachową w sektorze lotniczym, które wzmocnią nasz zespół i ofertę naszego klienta. Nie mogę się doczekać współpracy z Timem, którego powołanie jest przykładem naszego stałego zaangażowania w dostarczanie wiedzy technicznej i doskonałej obsługi nasi klienci.”

Przeczytaj następujące: Gallagher Re Dyrektor ds. Ubezpieczeń Wbudowanych

„Przemysł kosmiczny przeżywa szybki wzrost i zmiany wraz z pojawieniem się nowych graczy branżowych, uzupełniających głównych operatorów wieloma nowymi konstelacjami satelitów, nowymi i zaawansowanymi pojazdami nośnymi oraz satelitami definiowanymi programowo – z których wszystkie potrzebują innowacyjnych i zaawansowanych rozwiązań ubezpieczeniowych, aby chronić swoje firm kosmicznych” – powiedział Wright. „Cieszę się, że mogę współpracować z zespołem Gallagher Space, który ma udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu nowych klientów i zapewnianiu globalnego zarządzania ryzykiem i doradztwa ubezpieczeniowego. Nie mogę się doczekać, aby wesprzeć zespół w kontynuowaniu ścieżki rozwoju”.