Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gaga Słonina wybiera USMNT zamiast Polski dla międzynarodowej przyszłości

W tym tygodniu wśród fanów futbolu amerykańskiego pojawiły się pewne obawy, kiedy Polska włączyła bramkarza Chicago Fire Gabriel Słoninę do kadry narodowej na cztery mecze Ligi Narodów w przyszłym miesiącu.

Słonina, przez fanów, przyjaciół i rodzinę nazywana „Gagą”, nie jest gotowa na stawienie czoła rygorom mistrzostw świata. W ostatnią niedzielę skończył 18 lat. Ale jest przynajmniej najlepszym amerykańskim bramkarzem od pokolenia, a jako syn polskich emigrantów do Chicago, podjął międzynarodową decyzję, która została poddana intensywnej kontroli.

W piątek to zrobił. Chociaż jest „dumny z moich korzeni i dziedzictwa”, napisała Słonina w poście na Twitterze, „ma amerykańskie serce”. Gaga zagra dla Stanów Zjednoczonych

Napisał: „Od pewnego czasu znam wyjątkowy przywilej posiadania podwójnego obywatelstwa”. „Chociaż nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym zbyt wiele, ponieważ kocham wszystko o moich korzeniach i moim dziedzictwie, to tylko ja! Ale wiem, że w sporcie musisz zdecydować, o kogo chcesz rywalizować na scenie międzynarodowej.”