Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Funkcja Walk The Distance sprawia, że ​​ćwiczenia są zabawne dla tych, którzy wolą chodzić na duże odległości

Walk The Distance to rodzaj aplikacji, która zmotywuje bardzo specyficzną osobę do wstania z kanapy i poćwiczenia. Zamiast zmuszać Cię do chodzenia do Ucieczka przed zombie Lub łapanie Pokémonów, pozwala wirtualnie chodzić po długich szlakach, takich jak Appalachian Trail (AT) i Pacific Crest Trail (PCT) – idealny dla tych z nas, którzy nie mają nic przeciwko naszym lokalnym szlakom turystycznym, ale chcieliby czegoś piękniejszego. .

Za każdą milę, którą przejedziesz do domu, zobaczysz małą ikonę z Twoim zdjęciem poruszającym się po mapie, wijącą się między słynnymi punktami orientacyjnymi, takimi jak Springer Mountain w Georgii lub Kennedy Meadows u podnóża Sierra Nevada. A kiedy osiągniesz określone punkty, Walk The Distance pokaże Ci zdjęcia i fakty na ich temat. To trochę jak granie Szlak oregoński, z tą różnicą, że zamiast siedzieć przed komputerem, wykonujesz jakieś ćwiczenia na zewnątrz. (Warto zauważyć, że już są Oficjalna aplikacja Oregon Trail To działa podobnie, jeśli wolisz wybrać się w bardziej historyczną podróż).

Szczerze wyszedłem i pobiegłem jednego wieczoru, aby móc przejść do następnego kamienia milowego.

W czasie, gdy z niej korzystałem, lubiłem wracać do domu, chodzić i patrzeć na aplikację, aby z grubsza zobaczyć, jakie miałem kamienie milowe. Opisy, które podaje są krótkie i słodkie, wyjaśniają takie rzeczy jak pogoda lub krajobraz danej lokalizacji lub dotykają pewnych aspektów tego, jak to jest podróżować, ale dla mnie fotografia sprawia, że ​​warto to sprawdzić za każdym razem . Zauważyłem też, że patrzę z wyprzedzeniem na mapę i planuję, jak daleko będzie moja następna wędrówka – kiedy przeczytałem opis schroniska Hawk Mountain Shelter, który mówi, że następny przystanek jest oddalony o około siedem mil, skorzystałem z AllTrails (kolejna świetna aplikacja) znaleźć w pobliżu ośmiomilową wędrówkę.

Teoretycznie wszystkie moje krótkie biegi liczyłyby kilka tysięcy mil i ukończyłbym wersję AT Walk The Distance. Aplikacja oferuje również różne krótkie wycieczki po wielu parkach narodowych i miastach, jeśli chcesz zacząć od mniej stresującego celu.

Pozwolę sobie szybko usunąć to z drogi, teraz, gdy zobaczyłem zrzut ekranu: Nie sądzę, aby Walk The Distance to ładnie wyglądająca aplikacja. Właściwie uważam, że jest to trochę brzydkie. Jeśli jednak uda ci się to ominąć, funkcjonalność aplikacji jest dość potężna – możesz zobaczyć, gdzie jesteś na drodze w stosunku do innych użytkowników, którzy faktycznie przez nią krążą, przeglądać historię chodzenia, aby zobaczyć, ile mil zarejestrowałeś każdego dnia i spójrz wstecz na punkty szczególne, których już doświadczyłeś. Istnieją całe ustawienia plecaka, które pozwalają dostosować wiele wrażeń.

W Walk The Distance jest też element społecznościowy, chociaż nie mogę powiedzieć, że bawiłem się nim tak często. Oprócz wszystkich użytkowników, którzy publicznie transmitują swoje postępy, możesz także dodawać znajomych, z którymi możesz chodzić, a aplikacja ma tryb, który pokazuje tylko, gdzie Ty i Twoi znajomi jesteście w drodze. (Jeśli programiści szukają bezpłatnych porad, nie powinna to być sekcja „Przyjaciele”, powinna to być sekcja „tramily”, po Portmanto szlaku i rodziny które są używane w społeczności wędrownej. Byłoby miło zgodzić się z faktem, że aplikacja pozwala wybrać „nazwę utworu” zamiast nazwy wyświetlanej).

Ja również – i nie mogę uwierzyć, że to mówię – doceniam strukturę cenową Walk The Distance. Daje Ci dużą elastyczność w sposobie płacenia za aplikację lub w ogóle chcesz. Możesz zrobić pierwszą lub drugą część dużych wędrówek za darmo, a następnie zapłacić, aby odblokować resztę. Pełne odblokowanie AT kosztuje 4,99 USD, odblokowanie PCT to 9,99 USD. Kilka parków narodowych i piesze wycieczki po mieście są bezpłatne, podczas gdy inne kosztują 0,99 USD za sztukę.

Walk The Distance zdecydowanie zachęca swoich użytkowników do przekazywania darowizn na rzecz stowarzyszeń, które utrzymują i zarządzają torami w prawdziwym życiu, z czym zdecydowanie się zgadzam.

Jeśli nie chcesz płacić za rzeczy w kawałkach, masz subskrypcję 2,99 USD miesięcznie / 29,99 USD rocznie, która pozwala na bezpłatne chodzenie i odblokowanie synchronizacji z Fitbit lub Garmin. Synchronizacja z Apple Health lub Google Fit jest bezpłatna (a ponieważ używam innej aplikacji do synchronizowania danych Fitbit z systemem Apple, Walk The Distance wybiera te dane bezpośrednio).

Jak dotąd nie dotarłem do punktu, w którym muszę zacząć naciskać; W przypadku AT dzieje się to około 155 mil stąd. Kiedy to zrobię, planuję przynajmniej kupić ten utwór. REI, firma zaopatrująca tereny zewnętrzne, szacuje, że wędrówka szlakiem Appalachów Kosztuje około 6000$więc naprawdę robię to za pięć dolców.

Oczywiście forma stymulacji Walk The Distance nie będzie działać dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest pasjonatem wędrówek. Jednak dla tych, którzy dla nich pracują, dostanie się do kolejnego wirtualnego schronu może być tylko motywacją, której potrzebujemy, aby wstać z kanapy i trochę wyjść. Osobiście naprawdę nie mogę się doczekać, aby poczynić duże postępy na moim wirtualnym szlaku Appalachów później tego lata, kiedy wyjdę na wędrówkę po części Pacific Crest Trail, ponieważ jest to po prostu coś, co uważam za bardzo zabawne.

Walk The Distance jest dostępny za darmo pod adresem Sklep z aplikacjami A Sklep Google Play.

READ  Przecieki The Last of Us Remake: Premiera we wrześniu na PS5, PC w drodze