Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Funkcja harmonogramu systemu Windows 10 zniknie

Windows 10 oficjalnie przegrywa Kiedyś była to ambitna funkcja na osi czasuMicrosoft ogłosił dzisiaj. Oś czasu, która została po raz pierwszy uruchomiona w 2017 roku, została zaprojektowana tak, aby ułatwić użytkownikom przełączanie się między wieloma urządzeniami – płynne przełączanie z komputera z systemem Windows 10 na telefon z systemem Android lub iOS iz powrotem.

Nic dziwnego, że Timeline jest przestarzały: była to funkcja, która w dużym stopniu opierała się na asystencie Cortana Assistant firmy Microsoft, który zachęcał użytkowników do wznawiania zadań z urządzenia na urządzenie. Cortana była szczególnie ważną częścią budowania doświadczenia na osi czasu na urządzeniach z systemem iOS i Android, gdzie Microsoft miał (oczywiście) mniejszą kontrolę.

Biorąc pod uwagę, że rozpowszechnienie Cortany w systemie Windows było Blady źle I Aplikacje mobilne zostały całkowicie wycofane, To ma sens, że Microsoft również zamyka harmonogram.

Wiadomość została ogłoszona w ramach zmiany w Windows 10 Insider Preview, kompilacja 21359:

Jeśli historia Twojej aktywności jest synchronizowana na Twoich urządzeniach za pośrednictwem konta Microsoft (MSA), nie masz możliwości przesłania nowej aktywności na oś czasu. Nie będzie to miało wpływu na konta powiązane z usługą AAD. Aby wyświetlić historię online, Edge i inne przeglądarki mają opcję przeglądania ostatnich działań w Internecie. Możesz także wyświetlać ostatnio używane pliki w OneDrive i Office.

Użytkownicy wersji Insider powinni już zobaczyć zmiany po zainstalowaniu nowej aktualizacji, natomiast użytkownicy korzystający ze standardowej ścieżki aktualizacji powinni zobaczyć, że oś czasu została usunięta w nadchodzących tygodniach.

READ  Jak wynika z ankiety, inteligentne głośniki pomagają osobom mieszkającym samotnie czuć się mniej samotnymi inteligentne głośniki