Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Funkcja Circle to Search przez długi czas będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach Google i Samsung

Funkcja Circle to Search przez długi czas będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach Google i Samsung

Wraz z zapowiedzią Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra Samsung ujawnił także niezliczone funkcje sztucznej inteligencji, z których jedną jest Circle to Search. Zostało to stworzone we współpracy z Google i faktycznie zostało wprowadzone przez Google również dla Pixel 8 i Pixel 8 Pro dzień po wydarzeniu Samsunga (i od tego czasu jest wdrażane).

Jeśli spodziewałeś się, że Circle to Search będzie nadal udostępniany na innych urządzeniach z Androidem innych marek, okaże się, że będziesz rozczarowany. Według samego Samsunga Circle to Search pozostanie wyłącznie na urządzeniach Google i Samsung co najmniej do października.

Oto dokładne sformułowanie prosto od oddziału Samsunga w Holandii:

Funkcja Search Circle może zostać udostępniona na urządzeniach z Androidem innych marek od 5 października 2024 r., ale nie trwają żadne aktywne prace nad tą funkcją.

Jest to bardzo duży problem i poważny przypadek nieuzasadnionego gatekeepingu. Zastanawiamy się, czy Google i Samsung uważają, że ludzie kupią S24 lub Pixel 8 specjalnie ze względu na tę funkcję, a jeśli nie, to jaki jest tego sens.

To trochę złośliwe w stosunku do ekosystemu – Androida – który był kiedyś opisywany jako bardziej otwarty niż zamknięta społeczność Apple. Cóż, portale zaczynają pojawiać się także w świecie Androida.

Nie jest to pierwszy raz, ponieważ Google i Samsung w podobny sposób obserwują najnowsze wersje Wear OS, szczególnie w przypadku urządzeń do noszenia. Nie możemy zrozumieć takiego zachowania – w końcu pewnie wkurzyłoby to innych partnerów Google’a przy tworzeniu urządzeń z Androidem, a oni ciągle to robią, więc musi kryć się za tym jakaś logika? co myślisz?

źródło (po holendersku)