Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fundacja Safe Space Pictures rozpoczyna finansowanie projektów, w tym Fairyland i Battleground (ekskluzywny)

Prawie dziesięć lat po tym, jak amerykański Zoetrope ogłosił, że firma nabyła prawa do ekranu Alysii Abbott,Kraina Wróżek: Dziennik mojego ojcaOstatecznie film został zmodyfikowany przy pomocy Bezpieczna Przestrzeń Photo Foundation.

Nowo powołany podmiot finansujący został założony przez producentkę Nicole Shipley („Trial of the Chicago 7”, „Private War”), aby wspierać kobiety i głosy niedostatecznie reprezentowane w branży rozrywkowej, zapewniając wsparcie dla projektów dokumentalnych i narracyjnych opartych na problemach w zakresie praw własności, finansowanie dłużne i dotacyjne. Safe Space pracuje obecnie nad dziesięcioma projektami fabularnymi i fabularnymi na różnych etapach produkcji. Inwestycje Fundacji w projekty filmowe lub telewizyjne wahają się od 250 000 do 2 milionów dolarów.

Więcej od Variety

„Podejmujemy ryzyko tak jak inni inwestorzy, ale nasze zwroty mierzymy zawsze pozytywnymi zmianami”, mówi Jeff Subrato, współzałożyciel i prezes fundacji. „Nasz model daje naszym współpracownikom szerokie pole do opowiadania historii, których nikt inny nie opowie”.

Shipley i Subrato będą producentami wykonawczymi filmu Bajkowa Kraina, opowiadającego o dorastaniu Abbott ze swoim owdowiałym ojcem, gejem, poetą i aktywistą Stevem Abbottem. Safe Space będzie również wspierać film wyprodukowany przez Sofię Coppolę poprzez jego premierę, pomagając w stworzeniu finansowanej z dotacji kampanii oddziaływania na film, której data premiery nie została jeszcze ustalona.

Na początku tego miesiąca pierwszy banerowy film Cynthii Lewin byłpole bitwy„Po raz pierwszy w kategorii Konkursu Dokumentalnego Tribeca Film Festival. Dokument opowiada o trzech kobietach odpowiedzialnych za organizacje antyaborcyjne, których celem jest skierowanie sprawy do Roe v. Wade. Film symbolizuje misję Safe Space polegającą na wzmacnianiu projektów, które mają potencjał do wywrzeć ogromny pozytywny wpływ” – mówi Shipley.

„Podczas gdy inni nie byli w stanie wypełnić »luki wiarygodności«, że Stany Zjednoczone cofną 50 lat praw reprodukcyjnych, Safe Space Support Lowen, ponieważ jego niedostatecznie reprezentowana perspektywa w tej jedynej w swoim pokoleniu historii dostarczyła wiedzy, motywacji i narzędzia zrobić różnicę dla milionów kobiet, ich rodzin i społeczności” – mówi Shipley. „Battlefield dodała mi energii w najlepszy możliwy sposób i właśnie o to chodzi w Safe Space – inwestowanie w media, aby pobudzić i zainspirować do odblokowania rozmów, których tak bardzo potrzebujemy”.

READ  Brytyjski pająk kosmiczny chodzi po powierzchni Księżyca, aby poprowadzić historyczną misję na Księżyc

Oprócz wsparcia finansowego i kampanii wpływających, Safe Space zapewnia również twórcom wsparcie branżowe poprzez prezentacje dla dystrybutorów i agentów sprzedaży.

W skład zespołu Safe Space wchodzą Shipley, dyrektor generalny Safe Space, Sobrato, zdobywca nagrody Emmy producent Ryan Harrington („The Cave”, „Becoming Cousteau”) jako szef założyciela filmów dokumentalnych i technologii oraz przedsiębiorca społeczny Jaden Levitt jako prezes Safe Space. współpraca z Boardwalk Pictures, Impact Partners, XTR Studios, Anonymous Content, Fishbowl Films, producentem Jeffem Reichertem (US Factory), reżyserem Davidem Usui (In Transit) i montażystką Jessicą Congdon („John Lewis: Dobry problem”).

„Ten system może być zepsuty, ale medium filmu nie” – mówi Shipley. „Tym, którzy nie mają władzy w tej branży zbyt długo odmawiano głosu. Nadszedł czas, aby stworzyć przestrzeń dla kobiet, BIPOC i niedoreprezentowanych twórców, aby zmienić świat poprzez radykalne opowiadanie historii. Bezpieczna przestrzeń to to miejsce. I to jest chwila dla naszych braci Lumiere – prowadźmy Ten pociąg przejeżdża przez ekran i pozwala ludziom zobaczyć większy świat na lepsze.”

(Na zdjęciu: Jaden Levitt, Nicole Shipley, Ryan Harrington)

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na FacebookA ŚwiergotA Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.