Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Free-to-play Fall Guys wystartowało w czerwcu wraz z wersją na Switcha i Xbox

Free-to-play Fall Guys wystartowało w czerwcu wraz z wersją na Switcha i Xbox

Aktualizacja 23:30: Po ogłoszeniu tego wieczoru Free-to-play Fall Guys, deweloper Mediatonic przedstawił dodatkowe szczegóły dotyczące wersji na PC, potwierdzając, że gra zostanie usunięta ze Steam od 21 czerwca – chociaż dotychczasowi użytkownicy będą mogli nadal grać na platformie Valve. .

Wiadomość ta oczywiście nie jest wielką niespodzianką; Mediatonic został przejęty przez Epic Games w 2021 roku i chociaż deweloper nalegał, aby Fall Guys „nadal był dostępny na Steamie”, pieniądze były na nich podążając podobną ścieżką do Rocket League – która ostatecznie porzuciła Steam na rzecz sklep Epic Games Store po tym, jak stał się grą darmową po przejęciu przez Epic.

I oto jesteśmy. Od 21 czerwca, kiedy Fall Guys zostanie usunięty ze Steam, nowi gracze będą mogli uzyskać dostęp do gry tylko poprzez pobranie jej programu uruchamiającego ze sklepu Epic Games Store. Jednak dotychczasowi użytkownicy Steam nie będą musieli wykonywać obowiązkowego kroku i będą mogli kontynuować grę tak jak wcześniej, przy czym Mediaonic obiecuje, że wersja Steam będzie nadal „otrzymywać wszystkie zwykłe aktualizacje”, w tym nowe sezony, łatki i funkcje.

Fall Guys Free For All Trailer.

Oryginalna historia 18:35: Deweloper Mediatonic ogłosił, że Knockout battle royale Fall Guys zostanie wydany za darmo od 21 czerwca. Ponadto zmiana modelu monetyzacji zbiegnie się z modelem gry spóźniona Premiera na Switchu i Xboksie, a także pojawienie się nowej wersji na PlayStation 5 i jej debiut w Epic Games Store.

W ramach przejścia na free-to-play, Fall Guys — który w tym roku obchodzi swoje drugie urodziny — wciśnie przycisk resetowania, a 21 czerwca zostanie ponownie uruchomiony z nowym sezonem, który Mediatonic nazywa sezonem 1 : Free for All, obiecujący Dzięki „kombinacjom nowych wyzwań i nagród”.

Tak jak w przypadku Rocket League przed nią, która Podobnie poszedł grać za darmo Wybrane przez Epic Games Fall Guys dostosuje model monetyzacji, który będzie od razu znany graczom Fortnite. Oznacza to pojawienie się nowej płatnej przepustki sezonowej – którą można kupić za nową walutę w grze znaną jako Show-Bucks – która będzie znajdować się obok istniejącego bezpłatnego poziomu.

READ  Zamieniłem swojego smartfona w kamerę termowizyjną za pomocą InfiRay P2 Pro

Aby ułatwić przejście Fall Guys z gry płatnej do bezpłatnej – i „podziękuj globalnej społeczności… za wsparcie” – Mediatonic zapewni wszystkim obecnym graczom dostęp do specjalnego Pakietu Legacy, który będzie zawierał różne elementy kosmetyczne i pierwszy sezonowy karnet za darmo.

Fall Guys będzie dostępny na Switchu, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X i sklepie Epic Games Store od 21 czerwca, a crossplay i cross-progresja będą obsługiwane na wszystkich platformach. Mediatonic musi jednak jeszcze omówić przyszłość gry na Steamie – konkretnie, jeśli ci, którzy zapłacili za nią na Valve, zostaną poproszeni o przejście do Epic Games Store, jeśli chcą kontynuować grę – ale zaktualizuję tę historię, gdy zostanie udostępniona dalej .