Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Franklin Park Festival powraca z dniem kolei, pociągów, muzyki i nie tylko – Chicago Tribune

Jeśli lubisz karnawałowe przejażdżki, muzykę na żywo i jedzenie – zwłaszcza pociągi, Franklin Park to miejsce na drugi tydzień czerwca.

Odbywa się na skrzyżowaniu Franklin Street i Kallwagner Street, Festiwal Franklin Park Cztery dni darmowej zabawy i rozrywki, od czwartku 9 czerwca do niedzieli 12 czerwca.

Oprócz 11 grup muzycznych na żywo jednym z najpopularniejszych elementów imprezy jest Dzień Kolei. W sobotę 11 czerwca szereg autokarów zostanie ustawionych na darmowy przejazd od 10:00 do 15:00.

„To lokomotywy i samochody osobowe” — powiedział koordynator Rail Day, Jon Johnson. „Złożyli wszystkie pociągi razem na stacji Canadian Pacific Rail i popchnęli je do toru 4, który jest najbliżej centrum. Zarówno Metra, jak i Amtrak będą oferować kilka samochodów”.

Wolontariusze wynajmują pociągi, a goście wchodzą na pokład i przechodzą przez wagony w jednym kierunku.

„W poprzednich latach mieliśmy do 2000 osób” — powiedział Johnson, który jest również powiernikiem wioski. „Czasami Amtrak zapewni lidera zespołu, który odpowie na pytania. To wydarzenie dla dzieci, a także „dużych dzieci”, takich jak ja, które kochają pociągi”.

Johnson wychował się w Franklin Park i „dorastał w pociągach przez całe życie. Jestem na Dniu Kolei od około 24 lat”.

Karnawałowe przejażdżki oferowane przez Fantasy Amusements of Prospect Heights zostaną otwarte w czwartek 9 czerwca o 18:00. Rozrywka tego wieczoru rozpocznie się o 18:30 z Everett Dean & the Lonesome Hearts, opisywanym jako stary zespół rock’n’rollowy.

Program Think Floyd USA Show z siedzibą w Chicago wręczy Pink Floyd Tribute o godzinie 20:30.

Podobny harmonogram planowany jest na piątek 10 czerwca, z karnawałowymi przejażdżkami rozpoczynającymi się o 18:00 i Heart To Heartbreaker: A Salute to the Women of Rock o 18:30.

Hard Rock Kashmir Band: koncert Led Zeppelin o 20:30

W sobotę 11 czerwca zespół karaibski wystąpi o godzinie 11:00 z Mr. Myers, a o godzinie 10 rozpocznie się wycieczka wozami.

READ  Gwiazda „Love Island” Chris Mouton wyciągnął TikTok, aby wybrać dziwną estetykę

Grając rock i soul, One of the Boyzz zaczyna się o 13:15 Chicago Tribute Anthology: Celebration of the Chicago Orchestra o 15:30.

Już o 17:45 zostanie zagrane Z Realization: The Doors Tribute, a następnie o 20:30 energiczna trupa taneczna Hello Weekend.

Rozrywka rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:00 karnawałowymi pokazami oraz występem polskiej muzyki i piosenek zespołu Markus Band. Ostatni rozdział, w którym wystąpią Latin Jazz i Santana, Joe Rendon & Friends, rozpocznie się o 15:15.

Na festiwalu, którego sponsorem będzie irlandzki pub Mike O’Donnell’s, dostępny będzie ogródek piwny i winny dla dorosłych.

Oprócz rękodzieła i innych sprzedawców, uczestnicy mogą zobaczyć modele pociągów wystawiane przez Chicago Area Garden Railroad Society i Midwest RAILS (Active Large Railroad).

Różnorodni sprzedawcy żywności będą oferować szeroką gamę produktów spożywczych, w tym burrito, tacos i tamales z piekarni Aracly’s i Taco Factory, kurczaka i indyka z GDS Catering, pieczony czosnek parmezan kukurydziany z Sunny Acres, polskie pierogi i wiele innych z nowego Franklin Restauracja parkowa, Sky Cafe.

Inne firmy spożywcze biorące udział w wydarzeniu to Yamo’s Sausage, Richie’s Restaurant i TriCafe.

Festiwal Franklin Park odbędzie się w deszczu lub w słońcu, a parking jest dostępny na ulicy, parking Mitra oraz w Franklin Park Village Hall.

Urzędnicy powiedzieli, że psy, rowery, deskorolki i broń palna są zabronione na imprezie.

„Lato jest tuż za rogiem, a to oznacza, że ​​już prawie czas na coroczny Festiwal Franklin Park” – powiedział burmistrz Franklin Park Barrett Pedersen. „Nie mogę się doczekać spotkania ze wszystkimi na festiwalu!”