Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francja wydala rosyjskich dyplomatów, ale nadal spotyka się z krytyką dotyczącą sposobu postępowania z Rosją

Francja wydala rosyjskich dyplomatów, ale nadal spotyka się z krytyką dotyczącą sposobu postępowania z Rosją

Górna linia

Francuskie MSZ ogłosiło we Francji, że Francja wydaliła z kraju „kilku” rosyjskich dyplomatów oświadczenie Jednak w poniedziałek Francja nadal była krytykowana za reakcję wobec Rosji od czasu inwazji na Ukrainę w lutym.

kluczowe fakty

Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że zakazani dyplomaci działają „wbrew naszym interesom bezpieczeństwa”, a 35 dyplomatów zostanie wydalonych. według Agence France-Presse, powołując się na anonimowe źródło we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potwierdziła francuskie wydalenie i powiedziała, że ​​Rosja planuje odpowiednio zareagować, według Dla rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti.

Przeprowadzka następuje kilka godzin po podobnym zakazie z innych krajów europejskich: Niemcy wydalili 40 rosyjskich dyplomatów ze swojej ambasady w Berlinie, cytat Podejrzewany o powiązania szpiegowskie, podczas gdy Litwa Zwolniony z pracy Ambasador Rosji w kraju zażądał powrotu ambasadora z Moskwy.

główny krytyk

Wcześniej w poniedziałek premier Polski Mateusz Morawiecki Krytykować Prezydent Francji Emmanuel Macron przeprowadził kilka telefonów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem od czasu, gdy Putin zarządził inwazję na Ukrainę: „Panie prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem, co pan osiągnął? Z przestępcami nie należy negocjować, trzeba z nimi walczyć… Z Hitlerem nikt nie negocjował”.

główne tło

Pośród masowych wycofywania się korporacji z Rosji na całym świecie w zeszłym miesiącu, kilka francuskich korporacji międzynarodowych stanowczo utrzymało swoje rosyjskie operacje biznesowe. Podczas przemówienia 23 marca przed francuskimi prawodawcami prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Krytykować Francuskie firmy Renault, Leroy Merlin i Auchan za bycie „sponsorami rosyjskiej machiny wojennej”. Renault auto od tamtego czasu blisko w Rosji i ogłosił plany sprzedaży swoich udziałów w największym rosyjskim producencie samochodów, chociaż detaliści Auchan i Leroy Merlin powiedzieli, że planują prowadzić działalność w Rosji jak zwykle.

dogłębna lektura

4 kraje europejskie wydalają rosyjskich dyplomatów – powołując się na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego (Forbes)

„Nikt nie negocjował z Hitlerem” – powiedział premier Polski, ganiąc francuskiego Macrona za rozmowy Putina (Reuters)

READ  Transakcja z hot dogami Costco za 1,50 USD oparła się inflacji, ale fani twierdzą, że nie była taka, jak kiedyś