Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francja potwierdziła zainteresowanie budową elektrowni jądrowej w Polsce

Francja potwierdziła zainteresowanie budową elektrowni jądrowej w Polsce

Francja potwierdziła zainteresowanie budową elektrowni jądrowej w Polsce

WARSZAWA, 26 stycznia (Reuters)Francja potwierdziła swoje zainteresowanie udziałem w polskim programie nuklearnym i budową drugiej elektrowni jądrowej w kraju, poinformowało ministerstwo klimatu Polski po piątkowym spotkaniu najwyższych urzędników państwowych.

Wiceminister klimatu Miłosz Motyka i przedstawiciel francuskiego rządu ds. współpracy w cywilnej energetyce jądrowej Philippe Crouset rozmawiali o współpracy w energetyce jądrowej na spotkaniu w Warszawie – podało ministerstwo.

Polska wybrał Konsorcjum składające się z Westinghouse Electric Co i Bechtel, dużej amerykańskiej firmy inżynieryjnej, planuje do 2033 roku zbudować pierwszą elektrownię jądrową na wybrzeżu Bałtyku.

Electricite de France zaproponował byłemu rządowi Polski budowę drugiej elektrowni w kraju.

„Dopiero po wybraniu przez Polskę lokalizacji drugiej elektrowni zapadną decyzje o wyborze technologii” – podało w komunikacie Ministerstwo Meteorologii.

„Biorąc pod uwagę zmieniające się paradygmaty w europejskiej polityce energetycznej, należy zrobić wszystko, aby stworzyć skuteczne ramy regulacyjne i polityczne wspierające inwestycje w energię jądrową w państwach członkowskich, które widzą jej rolę na krajowych rynkach energii”.

Raport Marka Strzeleckiego; Redakcja: Emilia Sithole-Madaris

READ  Republikańscy twardogłowi atakują podróż Bidena na Ukrainę i do Polski – NA ŻYWO | Polityka amerykańska