Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francja planuje ofensywę dyplomatyczną, aby pomóc w zabezpieczeniu globalnej umowy podatkowej

Francuski minister finansów Bruno Le Maire przeprowadzi rozmowy z urzędnikami z Irlandii, Polski, Rosji, Indii i Chin, starając się przezwyciężyć ewentualny sprzeciw wobec międzynarodowego porozumienia podatkowego przed lipcowym spotkaniem G20.

Spotkanie w Wenecji nabrało większego znaczenia po tym, jak Grupa Siedmiu zaawansowanych gospodarek pokonała w tym miesiącu lata podziału, aby zobowiązać się do opracowania planu zmian w zasadach i stawkach podatku od osób prawnych. Ale w sumie około 140 krajów musi podpisać się pod szczegółami, a niektóre z nich niepokoiły się, jak zmiany wpłyną na ich gospodarki i duże firmy.

Jednym z nich jest irlandzki minister finansów Paschal Donohue, z którym Le Maire przeprowadzi nieformalne rozmowy na spotkaniach z europejskimi ministrami finansów w Luksemburgu w czwartek i piątek. Dyskusja będzie miała na celu rozwianie zastrzeżeń Irlandii co do ustalenia globalnej minimalnej stopy procentowej, co może podważyć jej starania o przyciągnięcie międzynarodowych korporacji.