World

Francja opisuje Wielką Brytanię jako „młodszego partnera” w umowie z okrętami podwodnymi, podczas gdy Niemcy ostrzegają, że zagraża jedności Zachodu

Stało się tak, gdy ambasador Niemiec w Wielkiej Brytanii Andreas Michaelis zasugerował, że tzw. Okos stanowi wyzwanie dla „spójności i jedności Zachodu”.

Jego ton wyraźnie kontrastował z tonem pana Boone’a, który powiedział francuskiemu państwowemu kanałowi telewizyjnemu Public Senat: „Nasi brytyjscy przyjaciele dali nam jasno do zrozumienia, że ​​opuszczają Unię Europejską, aby stworzyć globalną Wielką Brytanię.

„Widzimy, że jest to powrót na łono Ameryki i akceptowalna forma podporządkowania”.

Najwyraźniej Wielka Brytania próbuje stanąć na własnych nogach, być może zabrakło myślenia o strategicznej przyszłości. Dziś ukrywają się w amerykańskiej stodole. Mam nadzieję, że nie będzie to ich polityka na nadchodzące dziesięciolecia”.

W drugim ataku powiedział France 24: „Przez to partnerstwo, ten strategiczny sojusz i po kryzysie w Kabulu widzimy, że globalna Wielka Brytania wydaje się być mniejszym amerykańskim partnerem niż współpraca z innymi sojusznikami”.

Inne serwisy informacyjne donoszą, że francuskie źródła wyśmiewają Wielką Brytanię jako „ingerującą” w nowe trójstronne partnerstwo.

Odchodzący ambasador Francji w Australii był równie szczery, nazywając nagłe zerwanie kontraktu „śmiertelnym błędem” i „bardzo złym prowadzeniem partnerstwa”.

Przemawiając, gdy opuszczał swoją rezydencję w Canberze, Jean-Pierre Thibault powiedział, że francusko-australijska umowa o wartości 47 miliardów funtów na zbudowanie 12 okrętów podwodnych z silnikiem Diesla miała opierać się na „zaufaniu, wzajemnym zrozumieniu i uczciwości”.

„Chciałbym móc wziąć wehikuł czasu i znaleźć się w sytuacji, w której nie znaleźlibyśmy się w tak niesamowitej, niezdarnej, nieodpowiedniej, nieaustralijskiej sytuacji”

Andreas Michaelis, ambasador Niemiec w Wielkiej Brytanii, powiedział w sobotę, że nowy rząd niemiecki, wybrany w przyszły weekend, stanie przed “ważnymi dyskusjami strategicznymi”.

„Debata na Uniwersytecie Amerykańskim w Kosowie wyjaśnia to” – napisał na Twitterze. Niemcy zawsze dążyły do ​​spójności i jedności Zachodu.

Stała się częścią naszego DNA podczas zimnej wojny. Ta jednostka będzie wymagała dużego wysiłku”.

READ  UE zgadza się zmusić korporacje międzynarodowe do ujawniania podatków, zwiększając presję na Wielką Brytanię | unikanie podatków