Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francja Nożownik: Atak nożem na dzieci w Annecy Park

Francja Nożownik: Atak nożem na dzieci w Annecy Park

  • Antoinette Radford
  • wiadomości BBC

Francuski minister spraw wewnętrznych powiedział, że czworo małych dzieci zostało zadźganych nożem w parku w pobliżu jeziora Annecy w południowo-wschodniej Francji.

Gerald Darmanin powiedział, że policja obezwładniła i aresztowała napastnika.

Raporty mówią, że dzieci mają około trzech lat, a co najmniej dwa lata są w stanie krytycznym.

Regionalny poseł Antoine Armand opisał atak jako „odrażający”, a premier Francji Elisabeth Borne była w drodze na miejsce zdarzenia.

Armand powiedział, że władze prowadzą śledztwo i wiedzą „bardzo mało”, ale jego myśli były z ofiarami i ich bliskimi.

Lokalne władze poinformowały wcześniej, że w ataku rannych zostało sześcioro dzieci, ale później władze potwierdziły sześć ofiar, w tym czworo dzieci.

Według doniesień Le Parisien, BFM TV i Agence France-Presse, powołując się na źródła policyjne, podejrzany jest uchodźcą z Syrii.

Zaatakował dzieci – niektóre w wózkach – podczas wizyty w parku, po czym uciekł z miejsca zdarzenia i dźgnął starszego mężczyznę w pobliżu.

Interweniowała policja, a sprawca został ranny w obie nogi.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe uczciło minutą ciszy i zamknięto drogi wokół miejsca ataku.

Prezydent Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że naród jest „zszokowany” „aktem tchórzostwa”.

Były piłkarz Liverpoolu Anthony Le Tallec biegał po mieście w czasie ataku. Powiedział, że słyszał ludzi krzyczących „Biegnij! Biegnij!” Policja była widziana w pościgu za domniemanym napastnikiem po tym, jak zaatakował starszego mężczyznę. Powiedział, że następnie kontynuował bieg wzdłuż jeziora, gdzie zobaczył leżące na ziemi ranne dzieci.

„To szalone”, powiedział, „że to jest w Annecy”.

Zarzucił również, że policja spóźniła się z reakcją, strzelając do mężczyzny nożem.

„Ludzie, tak jak ja, zajmowali się swoimi sprawami lub wyjeżdżali na wakacje i było to szokujące. Nie mam innego sposobu, aby to opisać”.

Byłeś w okolicy? Byłeś świadkiem wypadku? Możesz podzielić się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected].

Podaj numer kontaktowy, jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, lub możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.