Francja awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata po przekonującym zwycięstwie nad Polską – NBC Chicago

Zdobywcy Pucharu Świata awansowali do ćwierćfinału.

Reprezentacja Francji odniosła dominujące zwycięstwo nad Polską 3:1 w 1/8 finału na stadionie Al Thumama w Katarze w niedzielę. Drużyna miała wkład w zdobywanie punktów od swojego wszechczasowego lidera strzelców i kogoś, kto wygląda dobrze na drodze do pobicia tego rekordu.

Pierwszą bramkę zdobył Olivier Giroud, który w 44. minucie wykorzystał podanie Kyliana Mbappe i dał Francji przewagę 1:0. Ten wynik oznaczał 52. gola Girouda w reprezentacji w jego karierze we Francji, zrywając remis z Thierry Henry na liście najlepszych strzelców w historii kraju.

Mbappe objął prowadzenie Francuzów w 74. minucie, będąc sam w polu karnym, precyzyjnie uderzył piłkę obok polskiego bramkarza Wojciecha Szczecina i wpadł do siatki.

Ale 23-letnia gwiazda jeszcze nie skończyła. Strzelił gola w pierwszej minucie przerwy w drugiej połowie po podobnym uderzeniu, aby przypieczętować zwycięstwo.

Brama Mbappe strzeliła pięć goli na Mistrzostwach Świata 2022, co dało mu dwa gole w wyścigu o Złoty But i przekroczył łączną liczbę czterech goli na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji.

Następny mecz Francji to mecz ćwierćfinałowy o godzinie 14:00 czasu wschodniego w sobotę 10 grudnia. Zwycięska drużyna z 1/8 finału zmierzy się między Anglią a Senegalem, które rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu wschodniego w niedzielę.

Francja jest już pierwszym zdobywcą Pucharu Świata, który awansował do fazy pucharowej następnego turnieju od czasu Brazylii w 2006 roku. Teraz Francja ma nadzieję, że zostanie pierwszym krajem, który wygra mistrzostwa świata jeden po drugim, odkąd Brazylia dokonała tego wyczynu w 1962 roku.

Po stronie przegranych Polska odpadła po pierwszym od 1986 roku awansowaniu do fazy pucharowej. Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola na mundialu w wygranym w fazie grupowej meczu z Arabią Saudyjską i dołożył gola pocieszenia z rzutu karnego w finałowym meczu Turniej. Niedzielna porażka.