Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Francis Ford Coppola uchwycił piorun w butelce w teście ekranowym Marlona Brando Ojciec chrzestny

Francis Ford Coppola uchwycił piorun w butelce w teście ekranowym Marlona Brando Ojciec chrzestny

Według biografii Brando Ktoś: lekkomyślne życie i niezwykła kariera Marlona Brando Napisany przez Stefana Kanfera aktor po raz pierwszy usłyszał o „Ojcu chrzestnym” w 1970 roku, kiedy Mario Puzo wysłał mu odręczny list. Według Pozzo, Brando był „jedynym aktorem, który mógł grać ojca chrzestnego z tak cichą siłą i ironią, że wymagała tego rola”. Uwagi specjalne Coppoli Sugeruje, że Brando był jego pierwszym, jeśli nie jedynym, wyborem do tej roli. Jak dokumentuje Kanfer, zainteresowanie Brando rozwścieczyło go, ponieważ widział w filmie okazję do wyśmiewania korporacyjnej Ameryki, „mafii będącej najlepszym przykładem naszych kapitalistów”. Skoro Brando chciał grać, dlaczego Paramount był tym tak podekscytowany?

Podczas gdy talent Brando był niekwestionowany w latach 70., stał się on również niesławny ze względu na swoje zachowanie primadonny, przerósł swój fizyczny termin głowy i miał szereg niepowodzeń na swoim imieniu. Najważniejsi dyrektorzy Zasugerowałem Kilka innych obsady, w tym drugi wybór Coppoli, Sir Laurence Olivier, Ernest Borgnine i Richard Conte (który zagra Dona Barziniego).

Nie pomogło to, że Brando nie był Włochem. Prezydent Paramount, Robert Evans, był przekonany, że włoska autentyczność jest kluczem do sukcesu Ojca Chrzestnego. był kopalń Mianowany kierownikiem częściowym Z tego powodu (Peter Bart, wiceprezes działu kreatywnego w Paramount, również uważał, że młody reżyser będzie niedrogi). Brando urodził się jednak w Nebrasce, aby Większość z nich to Irlandczycy. Daleko mu do urodzonego we Włoszech Vito, który dorastał w Nowym Jorku.

Kiedy prezesi zgodzili się na życzenia Coppoli, zrobili to przywiązany Trzy warunki. Po pierwsze, Brando będzie pracował za obniżoną pensję. Po drugie, aktor będzie musiał wystawić kaucję w wysokości miliona dolarów, aby odwieść go od spowolnienia produkcji swoimi wybrykami. I po trzecie, będzie musiał zrobić test ekranowy.

READ  Den of Thieves 2: Pantera: Cannes zostało przejęte przez Briarcliff Entertainment – ​​Deadline