Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fox News zmusił mnie do tego: podejrzany o atak Kapitolu wycofuje obronę przed „Foxitis” Naruszenie Kapitolu Stanów Zjednoczonych

Adwokat mężczyzny z Delaware oskarżonego o styczniowy atak na Kapitol stanowi wyjątkową obronę: Fox News Niech to zrobi.

Anthony Antonio, który stoi w obliczu pięciu zarzutów, w tym brutalnego wkroczenia, nieuporządkowanego zachowania i utrudniania egzekwowania prawa podczas zamieszek społecznych, padł ofiarą uporczywych kłamstw na temat tak zwanych „skradzionych wyborów”, które Donald Trump codziennie publikuje, oraz prawicy sieć, która mu służyła, powiedział jego adwokat Joseph Hurley podczas przesłuchania. Posłuchaj wideo w czwartek.

Hurley powiedział, że Antonio spędził sześć miesięcy przed zamieszkami relacjonując Fox News, kiedy był bezrobotny, porównując skutki uboczne stałej diety dezinformacji do zespołu zdrowia psychicznego.

„Fox TV grał przez cały czas” – powiedział. „Uzależnił się od tego, co nazywam„ Foxitis ”lub„ Foxmania ”, zainteresował się stroną polityczną i zaczął wierzyć w to, co karmi.

Fragment Antonio był w jakiś sposób drugą najbardziej znaną częścią sesji. Inny oskarżony krzyknął nieprzyzwoicie i wysłał postępowanie W półporządku W jednym punkcie.

Argument Hurleya przywodzi na myśl niesławne „Szatan zmusił mnie do tego”. Obrona, chociaż możesz argumentować, że Diabeł nie ma nic do płodnych manipulatorów Fox News. I chociaż z pewnością istnieje element wiarygodności co do szkodliwej natury uporczywej prawicowej propagandy, która skutecznie manipuluje zdolnością człowieka do odróżnienia prawdy od rzeczywistości – to Napisane tutaj I W moim biuletynie O czymś, co pół żartem nazwałem „rakiem mózgu Fox News”, na przykład A. Częste zaburzenia psychotyczne Co powoli pochłania życie ludzi i niszczy ich zdolność do komunikowania się z rodzinami – okaże się, czy takie roszczenie ma jakąkolwiek wartość prawną. Z pewnością prawnicy, z którymi rozmawiałem, nie wierzyli w to.

Wiele nagrań wideo uzyskanych przez FBI z dnia zamieszek wydaje się pokazywać, że Antonio był szczególnie aktywny w chaosie. Jest widziany w kuloodpornej kamizelce z naszywką ekstremistycznej grupy antyrządowej The Three Percenters. Pewnego razu na wideo można go zobaczyć krzyczącego do oficerów: „Czy chcecie wojny? Radykalna prawica kongresmanka Lauren Baubert A inni dziennie.

READ  Piers Morgan zasypany wsparciem w związku z diagnozą, ponieważ wygląd budzi obawy | Wiadomości o gwiazdach | Showbiznes i telewizja

Gdzie indziej, Antonio Widziany z tarczą do zamieszek Który wydaje się być skradziony organom ścigania, tryskając wodą na funkcjonariusza wciągniętego w tłum, kradnąc maskę gazową i wskakując przez wybite okno do Kapitolu.

Fox News nadal rozpowszechniał fałszywe informacje o tym, co wydarzyło się tego dnia.

Sieć jest pozwana o miliardy dolarów przez dwie firmy zajmujące się automatami do głosowania, Smartmatic i Dominion, za rozpowszechnianie kłamstw na temat ich roli w „kradzieży” wyborów.