Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fox News rozstrzyga ostatni proces: Network unika bolesnego procesu wyborczego w 2020 roku dzięki umowie o wartości 787 milionów dolarów

„Kłamstwa mają konsekwencje”: Dominion ogłasza ugodę z Fox

Osiągnięto oszałamiającą ugodę w wysokości 787 milionów dolarów w procesie o zniesławienie między Dominion Voting Systems i Fox News, unikając bolesnego procesu dla prawicowej sieci, jej właściciela Ruperta Murdocha i niektórych z jej czołowych gospodarzy.

Adwokat Dominium Justin Nelson, przemawiając poza sądem, ogłosił kwotę ugody w wysokości 787 500 000 USD, drugą co do wielkości w historii Stanów Zjednoczonych. „Prawda ma znaczenie”, powiedział, „kłamstwa mają konsekwencje”.

Pomimo przyznania, że ​​sąd Delaware uznał niektóre z jego doniesień wyborczych za fałszywe, Fox News powstrzymał się od formalnego przeprosin.

Proces miał rozpocząć się o godzinie 13:30 od wystąpień wstępnych, ale początek został opóźniony o prawie dwie i pół godziny, ponieważ prawnicy obu stron prowadzili negocjacje w ostatniej chwili.

Krótko przed godziną 16:00 sędzia Eric Davis wezwał ławę przysięgłych na salę sądową, aby poinformować ich, że mogą zostać usprawiedliwieni.

Sędzia Davis powiedział ławie przysięgłych: „Sprawa została rozwiązana i rozwiązana dzięki tobie”.

Ugoda oznacza, że ​​największe talenty Fox News, takie jak Sean Hannity, unikną bycia potencjalnymi świadkami w najbardziej głośnym procesie medialnym dekady.

1681898400

Ugoda Fox-Dominion o wartości 787 milionów dolarów jest drugą co do wielkości w historii Stanów Zjednoczonych

Ugoda w wysokości 787,5 miliona dolarów w pozwie Fox News o zniesławienie wniesionym przez Dominion Voting Machines jest drugą co do wielkości ugodą w historii Stanów Zjednoczonych.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 11:00

1681896627

Kto jeszcze pozywa Fox News?

Pozew między Dominion Voting Systems a Fox News to nie jedyne problemy prawne tej sieci.

Oto inni ludzie i firmy, które pozywają imperium Ruperta Murdocha za kłamstwa wyborcze w 2020 roku:

Rachel Sharp19 kwietnia 2023 10:30

1681894800

„Przepraszam, trudno byłoby powiedzieć to z kamienną twarzą”.

Prezenter CNN Jake Tapper starał się zachować powagę, kiedy czytał na żywo oświadczenie Fox News w sprawie ugody Dominion za zniesławienie w wysokości 787 milionów dolarów.

„Ugoda odzwierciedla… przepraszam, trudno byłoby to powiedzieć z powagą… Ta ugoda odzwierciedla ciągłe zaangażowanie Foxa w przestrzeganie najwyższych standardów dziennikarstwa” – powiedział Tapper.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 10:00

1681891200

Jeszcze nie skończyliśmy

„Pieniądze to odpowiedzialność i dostaliśmy ją dzisiaj od Foxa. Ale jeszcze nie skończyliśmy, mamy kilka innych osób, które ponoszą wobec nich odpowiedzialność” – powiedział Stephen Shackelford, przemawiając przed sądem po ogłoszeniu ugody w wysokości 787,5 miliona dolarów .

Dominion pozywa prawicowe sieci Newsmax i OAN za rozpowszechnianie kłamstw na temat wyborów w 2020 roku.

Członkowie zespołu prawnego Fox News, w tym adwokat Dan Webb, opuszczają salę sądową w Wilmington w stanie Delaware po ogłoszeniu ugody w wysokości 787,5 miliona dolarów.

(Getty Images)

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 09:00

1681887600

Obejrzyj: Kłamstwa mają konsekwencje

Adwokaci Dominion przemawiają poza sądem w Wilmington w stanie Delaware po osiągnięciu historycznej ugody o zniesławienie z Fox News w wysokości 787,5 miliona dolarów.

„Kłamstwa mają konsekwencje”: Dominion ogłasza ugodę z Fox News

Przedstawiciele Dominion Voting Systems złożyli oświadczenie po zawarciu ugody z Fox News przed otwarciem sporów w procesie o zniesławienie o wartości 1,6 miliarda dolarów, który rozpocznie się we wtorek, 18 kwietnia. Dominion oskarżył Foxa o rozpowszechnianie fałszywych twierdzeń, że jego sprzęt został użyty do sfałszowania wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku na korzyść Joe Bidena zamiast Donalda Trumpa. Sędzia Eric Davis ustalił, że oświadczenia wypowiedziane na antenie na temat Dominion po wyborach prezydenckich były fałszywe przed rozpoczęciem procesu. Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszych biuletynów.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 08:00

1681884000

Fox News i Dominion dochodzą do szokującego porozumienia w sprawie o zniesławienie na chwilę przed procesem

Chwilę przed rozpoczęciem sporów w jednym z największych procesów o zniesławienie w historii Stanów Zjednoczonych, Fox News zgodził się rozstrzygnąć pozew firmy zajmującej się maszynami do głosowania, która oskarżyła sieć o publikowanie fałszywych oświadczeń na temat jej działalności po wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Alexa Woodwarda Cała historia.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 07:00

1681880400

Pełne oświadczenie dyrektora generalnego Dominion, Johna Poulosa

„Fox i Dominion doszli do historycznego porozumienia. Fox przyznał się do kłamstw na temat Dominion, które wyrządziły poważną szkodę mojej firmie, naszym pracownikom i klientom.

Nic nie jest w stanie tego zrekompensować.

W trakcie tego procesu szukaliśmy odpowiedzialności i wierzymy, że dowody ujawnione w tej sprawie podkreślają konsekwencje rozpowszechniania i popierania kłamstw.

Uczciwe relacje w mediach są niezbędne dla naszej demokracji. Dominion oraz nasi pracownicy i partnerzy są wdzięczni sądowi za pozwolenie na ujawnienie prawdy w procesie.

Nie mogę wystarczająco podziękować urzędnikom wyborczym, którym służymy. Bez nich nie ma demokracji, a oni pracują niestrudzenie w tym celu i zasługują na znacznie więcej.

Jesteśmy wdzięczni za całe wsparcie, jakie otrzymaliśmy, wdzięczni naszemu zespołowi prawnemu i chcemy podziękować Staple Street Capital, którzy bezwarunkowo wspierali Dominion i naszych klientów”.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 06:00

1681876800

„Przepraszam, trudno byłoby powiedzieć to z kamienną twarzą”.

Prezenter CNN Jake Tapper starał się zachować powagę, kiedy czytał na żywo oświadczenie Fox News w sprawie ugody Dominion za zniesławienie w wysokości 787 milionów dolarów.

„Ugoda odzwierciedla… przepraszam, trudno byłoby to powiedzieć z powagą… Ta ugoda odzwierciedla ciągłe zaangażowanie Foxa w przestrzeganie najwyższych standardów dziennikarstwa” – powiedział Tapper.

Bevana Hurleya19 kwietnia 2023 05:00

1681875047

Były gospodarz Fox News, Bill O’Reilly, nazywa ugodę „katastrofą”

Bill O’Reilly, który przez dwie dekady był gwiazdą Fox News ze swoim programem „The O’Reilly Factor”, powiedział w sieci, że „koszmar będzie trwał nadal”.

„W salach liberalnych mediów panuje wielka energia, gdy Fox News jest karany za głupie relacje z wyborów w 2020 roku” – powiedział O’Reilly w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

„Tak się dzieje, gdy pieniądze stają się ważniejsze niż uczciwe informacje. Odkąd opuściłem FNC (Fox News Corp), paradygmat zmienił się z „sprawiedliwego i wyważonego” na „mówienie publiczności tego, co chcą usłyszeć”.

Idąc dalej, Fox News stoi w obliczu podobnego pozwu ze Smartmatic i potencjalnie tysięcy pozwów ze strony akcjonariuszy Fox. Co za katastrofa, powiedział.

Shweta Sharma19 kwietnia 2023 04:30

1681875018

Fox News nie przeprosi na antenie za fałszywe roszczenia wyborcze w ramach ugody Dominion w wysokości 787 milionów dolarów

Zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem procesu w pozwie o zniesławienie wniesionym przez Dominion Voting Systems przeciwko Fox News za relacje z wyborów w 2020 roku, sieć osiągnęła ugodę w wysokości 787 milionów dolarów, aby uniknąć dalszych działań prawnych.

Pomimo ugody, nie będzie żadnych odwołań ani przeprosin na antenie od Foxa, podało źródło zaznajomione z umową. Niezależny.

Sieć przyznała w oświadczeniu, że sąd w Delaware uznał „niektóre zarzuty dotyczące Dominion za fałszywe”, ale prawdopodobnie nadawca posunie się tak daleko, jeśli chodzi o rozważenie jego znaczącej roli w przekazywaniu widzom intryg wyborczych, pomimo akta odkryte w pozwie sugerujące, że wyżsi rangą przedstawiciele Fox wiedzieli, że zarzuty są fałszywe.

Więcej szczegółów w naszej pełnej relacji.

Josh Marcus19 kwietnia 2023 04:30