Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fotografka zimnej wojny Ida otrzymuje nagrodę za największe osiągnięcie – The First News

Fotografka zimnej wojny Ida otrzymuje nagrodę za największe osiągnięcie – The First News

Łukasz Zall, który był autorem zdjęć do „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego (2017) i „Idy” (2014), które za zdjęcia otrzymały nominacje do Oscara i nagrody BAFTA, zostanie uhonorowany na gali Toronto International Film Awards. Nagrody Honorowe na festiwalu.
Materiały prasowe

Dwukrotnie nominowany do Oscara autor zdjęć Lukas Zall otrzyma prestiżową nagrodę za osiągnięcia zawodowe na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Al, który był autorem zdjęć do „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego (2017) i „Idy” (2014), które za zdjęcia otrzymały nominacje do Oscara i nagrody BAFTA, zostanie uhonorowany jednym z „wyróżnień” festiwalu. ’.

Do innych osiągnięć Ala należy praca nad nominowanym do Oscara filmem animowanym „Twój Vincent”, a ostatnio nad wielokrotnie nagradzaną koprodukcją brytyjsko-polsko-amerykańską „Strefa zainteresowań”, która zdobyła Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes Festiwal. Będzie rywalizować w konkursie głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.Paweł Scrapa/PAP

Nagroda ta, znana jako Diversified Artisans Award, „przyznaje wybitnym twórcom, którzy wyróżnili się w swoim rzemiośle i wnieśli wybitny wkład w film i rozrywkę”.

Ceniony autor zdjęć ma na swoim koncie także pracę nad nominowanym do Oscara filmem animowanym „Twój Vincent”, a ostatnio nad wielokrotnie nagradzaną koprodukcją brytyjsko-polsko-amerykańską „Strefa zainteresowań”, która zdobyła Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes Festiwal. Film będzie brał udział w konkursie głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Nagroda ta, znana jako Diversified Artisans Award, „przyznaje wybitnym twórcom, którzy wyróżnili się w swoim rzemiośle i wnieśli wybitny wkład w film i rozrywkę”.Kłócić się

„Variety ma zaszczyt wręczyć Lucasszalowi doroczną Nagrodę Artisan na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto… Jesteśmy pod wrażeniem jego twórczości od „Idy” po „Zimną wojnę” w najnowszym filmie „Strefa zainteresowań” Łukasz stale podnosi poprzeczkę dzięki innowacyjnym, przełomowym zdjęciom .

Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dodał: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że dwukrotny nominowany do Oscara Łukaszl zostanie uhonorowany na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„Variety ma zaszczyt wręczyć Lucasszalowi doroczną Nagrodę Artisan na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto… Jesteśmy pod wrażeniem jego twórczości od „Idy” po „Zimną wojnę” w najnowszym filmie „Strefa zainteresowań” Łukasz stale podnosi poprzeczkę dzięki innowacyjnym, przełomowym zdjęciom .Jazz21/Instagram

„Nie jesteśmy zaskoczeni, i nie po raz pierwszy, że międzynarodowa branża filmowa doceniła wyjątkowy talent i wkład polskich twórców filmowych” – dodał.

Urodzony w Polsce, w Koszalinie w północno-zachodniej Polsce, Jal zainteresował się kinem po ukończeniu kursu w szkole średniej.

Nagroda Al zostanie wręczona 10 września podczas 5. dorocznej ceremonii rozdania nagród TIFF.Bartłomiej Zborowski/PAP

Następnie studiował fotografię w prestiżowej łódzkiej Szkole Filmowej i karierę filmową rozpoczynał od filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, by następnie filmem fabularnym zająć się filmem „Ida”.

Wśród poprzednich laureatów nagrody Variety Artisan Award znaleźli się Roger Deakins, Terrence Blanchard, Ari Wegener i Hildur Gunadottir, podczas gdy w innych kategoriach wyróżnienia trafiły do ​​tak znanych nazwisk, jak Sam Mendes, Jessica Chastain, Benedict Cumberbatch, Kate Winslet i Anthony Hopkins. .

Nagroda Al zostanie wręczona 10 września podczas 5. dorocznej ceremonii rozdania nagród TIFF.

READ  Oto dokładny lakier do paznokci, który Margot Robbie miała na sobie w scenie butów Barbie