entertainment

FNE na Gdynia Polish FF 2021: Mosquito State

GDYNIA: koprodukcja polsko-amerykańska kraj komarów Wyreżyserowany przez Philippe-Jeana Remszy film został pokazany w głównym konkursie Festiwal Filmowy w Gdyni, który odbył się w dniach 20-25 września 2021 r. Premiera Rymszy była światową premierą w oficjalnej selekcji 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, zdobywając nagrodę Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia.

kraj komarów Zestaw z sierpnia 2007 roku. Richard Beau Knapp, mający obsesję na punkcie danych analityk z Wall Street, mieszka odizolowany od świata w estetycznie urządzonym mieszkaniu z widokiem na Central Park. Pewnego dnia zauważa niepokojące oznaki: jego komputerowe algorytmy wykazują anomalię, podczas gdy w mieszkaniu roi się od komarów, epidemii, która doprowadza go do załamania psychicznego. Philip Jean Remsa napisał scenariusz wraz z Mario Zimmero

Pomysł zrodził się z myślenia o tym, co wydarzyło się po rozpoczęciu prezydentury Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych. Patrząc na Amerykę w latach 2016-2017, spojrzałem na 2007 z nowej perspektywy i zacząłem nawiązywać pewne powiązania, szczególnie ze względu na poczucie, że wszystko się kończy. Dziś to uczucie powróciło. Siedzimy w pomieszczeniu i czekamy na jakąś regenerację. To bardzo dziwny zbieg okoliczności, że kończę film, kiedy to się dzieje. Kiedy pracowałem nad tym filmem, myślałem o ludziach uwięzionych w przestrzeni miasta, a nie w czterech ścianach mieszkania” – powiedział reżyser Philippe Jean Remsza.

W obsadzie znaleźli się Charlotte Vega, Beau Knapp, Audrey Wasilowski, Daisy Bishop, Jack Casey i Olivier Martinez.

Film nakręcony w Nowym Jorku i Warszawie w 2020 roku, wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych WFDiF W koprodukcji z Lite Craft oraz Royal Road Entertainment (USA), zasilane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polski dystrybutor świat kina Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Informacje o produkcji:

Producent:
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych WFDiF (Polska)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi i robotami spamującymi. Aby go zobaczyć, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

Współproducenci:
Lite Craft (Polska)
Royal Road Entertainment (USA)

READ  Tak wyglądał Tom Ellis 20 lat temu. Lucyfer zagrał swoją pierwszą nierozpoznawalną rolę telewizyjną

Kredyty:
Reżyseria: Philippe Jean Remsza
Scenarzyści: Philip Jan Remsza, Mario Zimmero
DoP: Eric Kuritz
Obsada: Charlotte Vega, Beau Knapp, Audrey Wasilowski, Daisy Bishop, Jack Casey, Olivier Martinez

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment