Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

FNE na Gdynia Polish FF 2021: Mosquito State

GDYNIA: koprodukcja polsko-amerykańska kraj komarów Wyreżyserowany przez Philippe-Jeana Remszy film został pokazany w głównym konkursie Festiwal Filmowy w Gdyni, który odbył się w dniach 20-25 września 2021 r. Premiera Rymszy była światową premierą w oficjalnej selekcji 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, zdobywając nagrodę Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia.

kraj komarów Zestaw z sierpnia 2007 roku. Richard Beau Knapp, mający obsesję na punkcie danych analityk z Wall Street, mieszka odizolowany od świata w estetycznie urządzonym mieszkaniu z widokiem na Central Park. Pewnego dnia zauważa niepokojące oznaki: jego komputerowe algorytmy wykazują anomalię, podczas gdy w mieszkaniu roi się od komarów, epidemii, która doprowadza go do załamania psychicznego. Philip Jean Remsa napisał scenariusz wraz z Mario Zimmero

Pomysł zrodził się z myślenia o tym, co wydarzyło się po rozpoczęciu prezydentury Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych. Patrząc na Amerykę w latach 2016-2017, spojrzałem na 2007 z nowej perspektywy i zacząłem nawiązywać pewne powiązania, szczególnie ze względu na poczucie, że wszystko się kończy. Dziś to uczucie powróciło. Siedzimy w pomieszczeniu i czekamy na jakąś regenerację. To bardzo dziwny zbieg okoliczności, że kończę film, kiedy to się dzieje. Kiedy pracowałem nad tym filmem, myślałem o ludziach uwięzionych w przestrzeni miasta, a nie w czterech ścianach mieszkania” – powiedział reżyser Philippe Jean Remsza.

W obsadzie znaleźli się Charlotte Vega, Beau Knapp, Audrey Wasilowski, Daisy Bishop, Jack Casey i Olivier Martinez.

Film nakręcony w Nowym Jorku i Warszawie w 2020 roku, wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych WFDiF W koprodukcji z Lite Craft oraz Royal Road Entertainment (USA), zasilane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polski dystrybutor świat kina Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Informacje o produkcji:

Producent:
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych WFDiF (Polska)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi i robotami spamującymi. Aby go zobaczyć, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

READ  Twierdzenie Davida Beckhama dotyczące gejów w Pucharze Świata szokuje gejowskich Katarczyków

Współproducenci:
Lite Craft (Polska)
Royal Road Entertainment (USA)

Kredyty:
Reżyseria: Philippe Jean Remsza
Scenarzyści: Philip Jan Remsza, Mario Zimmero
DoP: Eric Kuritz
Obsada: Charlotte Vega, Beau Knapp, Audrey Wasilowski, Daisy Bishop, Jack Casey, Olivier Martinez