Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fleet Space Technologies uruchomiła swój program ekspercki-rezydent, mianując byłego wiceprezesa BHP

Fleet Space Technologies uruchomiła swój program ekspercki-rezydent, mianując byłego wiceprezesa BHP

Jennings kierował programami badań geochemicznych i geofizycznych, a także kierował rozwojem analizy przestrzeni poszukiwań wykorzystującej uczenie maszynowe. Przed dołączeniem do Fleet Space był wiceprezesem ds. poszukiwań minerałów w BHP, gdzie kierował globalnymi działaniami poszukiwawczymi firmy.

Jennings był bezpośrednio zaangażowany w odkrycia miedzi i złota w Australii, Chile, Argentynie, Mongolii i Stanach Zjednoczonych. Zasiadał także w zarządzie wewnętrznym BHP Xplor, małego inkubatora poszukiwawczego, którego celem jest poszerzanie przestrzeni badawczej w zakresie odkryć. Jennings zajmował także stanowisko dyrektora ds. poszukiwań w Rio Tinto w Mongolii i Chinach, zanim został dyrektorem zarządzającym Oyu Tolgoi, gdzie budował potencjał geologiczny kopalni.

Uruchomienie programu XIR Fleet Space opiera się na globalnym zespole wewnętrznych geologów, którzy przesuwają granice eksploracji poprzez zaawansowane badania i rozwój, powiedziała. W ubiegłym roku Fleet rozszerzyła swoją istniejącą technologię kosmicznych poszukiwań minerałów Exosfera i rozszerzyła globalny zasięg firmy o Stany Zjednoczone, Kanadę, Chile i Luksemburg.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Keenana Jenningsa w załodze Fleet Space i uruchomieniem naszego programu XIR. Wyznaczając nowy kurs dla branży poszukiwań minerałów, ludzkość musi w pełni wykorzystać najnowsze innowacje w technologii kosmicznej, aby przyspieszyć odkrycia i zmniejszyć ryzyko wpływ na środowisko” – w komunikacie prasowym dyrektor generalna Fleet Space Flavia Tata Nardini.

„Droga do energii odnawialnej wymaga znacznego rozszerzenia poszukiwań kluczowych minerałów, a to, jak szybko to osiągniemy, zależy od naszego zaangażowania w innowacje i szybkość”. [and] Zrównoważony rozwój.”

READ  Elektrochemiczne wykrywanie tlenu w atmosferze kosmicznej Envirotech Online